Bahçeli’den HDP çıkışı

Geçen hafta AKP-HDP görüşmesini normal karşılayan MHP lider Devlet Bahçeli, bugünkü grup toplantısında HDP'ye yüklendi.

featured

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında HDP’ye yüklendi.

Bahçeli, “TBMM’de bölücü istemiyoruz, terörist görmeye dayanamıyoruz. Biz terör örgütüne eleman devşiren sözde Kürdistan propagandası ile sabırlarımızı kevgire çevren HDP’nin Türk siyasi hayatında bir saniye yer almasına tahammül edemiyoruz” dedi.

HDP İLE GÖRÜŞMEYİ ‘DOĞRU VE DOĞAL’ BULMUŞTU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçen hafta AKP heyetinin anayasa değişikliği konusunda HDP’yi ziyaret etmesini, “AKP heyetinin Meclis’te grubu bulanan partilerle görüşmesi son derece doğru ve doğaldır” şeklinde değerlendirmişti.

‘GÖRMEYE DAYANAMIYORUZ’

Devlet Bahçeli, her mecrada olduğu gibi, TBMM’de de bölücü sima istemediklerini, terörist görmeye dayanamadıklarını ifade etti.

HDP’nin, PKK’nın eylem yoldaşı olduğunu söyleyen Bahçeli, “Terör zillettir, terör örgütleri hıyanettir, teröre karşı üç maymunu oynayanlar da zulmün göbek taşıdır. Biz terör örgütüne eleman devşiren, sözde Kürdistan propagandasıyla sabırlarımızı kevgire çeviren HDP’nin Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye yer almasına tahammül edemiyoruz.” diye konuştu.

‘YPG BİZE SALDIRMAZ’ DİYEN KILIÇDAROĞLU NE HİSSETMİŞTİR?’

İstiklal Caddesi’ndeki terör eylemine misliyle cevap verileceğini bildiren Bahçeli, “İstiklal Caddesi’nin eylem mahalli olarak neden seçildiği, bu barbar saldırının arkasındaki yabancı istihbarat örgütlerinin nasıl ve ne şekilde pozisyon aldıkları, hangi ülkelerin parmağının olduğu mutlaka netleşecek, esrar perdesinin ardındaki sırlar gün yüzüne çıkacaktır. Terörizmin arkasına saklanıp Türkiye’nin doğruluşunu durdurmaya çalışanların uğraşları beyhudedir. PKK’lı, PYD ile YPG’li teröristlerin sırtı teneşire gelmedikçe haklı mücadelemizden geri dönüş yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Türkiye’nin güney sınırları boyunca icra ettiği askeri harekatların zamanlama bakımından doğruluğuna işaret ederek, sınır ötesi operasyonlara izin ve icazet veren tezkerelere karşı çıkanların millet huzurunda sorumlu olduğunu dile getirdi.

CHP’YE ÇAĞRI: TERÖRİZMLE ARANIZA MESAFE KOYUN

HDP ve CHP’nin, bölücü terörün hizasında olduğunu söyleyen Bahçeli, Türk askerine kimyasal silah iftirası atanların, ihanetlerinin bedelini en ağır şekilde ödemeleri gerektiğine işaret etti.

“Vatansızlara bu aziz vatanın suyu da, ekmeği de haramdır.” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Terörü aklamaya, teröristlere arka çıkmaya teşebbüs ve niyet etmiş kim varsa karşımızdadır, bunların alayı da yeminli Türkiye düşmanıdır. CHP yönetimine çağrım; terörizmle aralarına kesin bir mesafe koymalarıdır. Zilletin diğer paydaşlarına çağrım, terörizme kati ve kesin bir cephe almalarıdır. Dün zillet ittifakının yeni bir toplantısı İstiklal Caddesi saldırısının gölgesinde yapılmıştır. Altı parti başkanının altına imza attıkları müşterek toplantı sonuç bildirisinin hiçbir satırında şu işe bakınız ki, PKK yoktur, YPG yoktur, PYD yoktur. Terör diyorlar, ama örgüt ismini söylemiyorlar. Terörist bellidir, terör örgütü de belirlenmiştir. O halde zillet ittifakı anonim bir saldırı varmış gibi kapalı devre mesajları niye vermiştir? ‘YPG bize saldırmaz’ diyen Kılıçdaroğlu ne hissetmiştir? HDP’nin sözde taziye mesajıyla altılı masanın mesajı arasında hiç fark var mıdır? ABD’nin bölücü teröre bakışıyla zillet ittifakının bakışı arasında bir fark göreniniz var mıdır?

ABD’NİN SAHTE TAZİYELERİ…

ABD’nin sahte ve samimiyetsiz taziye mesajlarıyla zillet ittifakının bu neviden mesajı arasında en küçük bir çelişki göreniniz olmuş mudur? Terörizmle hesaplaşmak emperyalizmin bizatihi varlığıyla hesaplaşmak demektir. Biz terörizmin kaynağını sınırlarımızın mücavir alanlarında değil, Washington başta olmak üzere yabancı ülkelerin başkentlerinde olduğunu, bunun da saklanacak gizlenecek bir yanının kalmadığını biliyor ve görüyoruz. İstiklal Caddesi saldırısı, Türkiye’nin Rusya ile Ukrayna arasındaki başarılı diplomasisine, aynı şekilde Semerkant Zirvesi’ne bombalı cevaptır. İstiklal Caddesi saldırısı, bölgesel güç, küresel aktör olan Türkiye’nin hızını kesme, istikbaline ve istikrarına darbe vurma saldırısıdır. İstiklal Caddesi saldırısı, tıpkı Gezi Parkı gibi, tıpkı 6-8 Ekim olayları gibi, büyüyen ve güçlenen Türkiye’yi terör aparatlarıyla engelleme, geriye düşürme, istiklali üzerinde kuşku uyandırma tertibi ve girişimidir. 7 Haziran 2015’ten 1 Kasım 2015’e kadar denenen hunhar eylemlerin aynısıyla tekrarı için faaliyet halinde olanlara diyorum ki, geleceğiniz varsa göreceğiniz de vardır ve o gördüğünüz yer gömüldüğünüz yer olacaktır.”

Bahçeli’den HDP çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 hafta önce

  karar kıldım kararsızlıkta … seçim var hdp ye evet, bomba patladı, hdp ye hayır…öyle ise vatandaş ta , karar kılsın kararsızlıkta .. taaa ki, kral kadar çıplak çıkıncaya kadar balkona, her bir siyasi lider….

 2. 3 hafta önce

  Dalga geçiyorlar bu millet ile, peki bu millet dalga geçilmesi hak etmiyor mu😢 milletimiz halen bunlara % 40-50 oranında oy veriyor..sen utanma Sayın bahçeli ben senin yerine de utanıyorum 👏👏 bunlara vermeyeceğim diyen de gidip HDP nin olduğu masaya veriyor, bu kısım da ayrı utanmaz arlanmaz, velhasili bu milletten umudu olan bir tek Nihat abi

 3. 2 hafta önce

  Dün HDP ile masaya oturmak normal dedi RTE’ye selam çaktı bugün de HDP terörist kapatılsın dedi tabana selam çaktı. Şark kurnazı İpin altında da üstünde de oynuyor.

 4. 2 hafta önce

  De get, kimsin sen. Ne cibilliyetin oldugu uc gun once tecillendi. Cok dogal devlet bahceli efendi.

  Cevapla
 5. 2 hafta önce

  İstikrarsızlıkta çok istikrarlı!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!