Bahçeli'den 'Ülkücü kavgası' çıkışı: Bundan sonra Mansur Yavaş bey dikkat etsin!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş anmasında yaşanan olaylara ilişkin, 'Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur (Yavaş) Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir' dedi.

Bahçeli'den 'Ülkücü kavgası' çıkışı: Bundan sonra Mansur Yavaş bey dikkat etsin!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli, MHP’nin vefat eden eski genel başkanı Alparslan Türkeş’in doğum günü dolayısıyla Alparslan Türkeş Vakfı tarafından Ankara’da düzenlenen anma etkinliğinde Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında çıkan kavganın sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

“Üzücü olaylar yaşandı geçen hafta. MHP olarak konunun üzerinde duruyoruz. Elde ettiğimiz ön bilgiler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur (Yavaş) Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır, her gün de takip edecektir.”

İşte Bahçeli'nin o sözleri...

NE OLMUŞTU?

Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş’in başkanı olduğu Alparslan Türkeş Vakfı, geçen günlerde Ankara Yenimahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde anma programı düzenlemişti. Etkinliğin gerçekleştiği sırada, içeridekilerin iddiasına göre Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) üyesi olduğu söylenen ülkücü bir grup salona girerek konuşmacılara ve salonda bulunanlara saldırdı.

BAYRAKLARLA KAVGA

Şiddetli kavganın yaşandığı programda yumruk yumruğa kavga çıktı. Kadınların ve çocukların feryadı salonda yankılandı. Kavgada çok sayıda kişi hafif yaralandı.

Kavgada esnasında sahnedeki Türk devletleri bayraklarının sopa olarak kullanılması da dikkat çekti.

ETKİNLİK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, "Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir" sözleriyle eleştirmişti.