Bahçeli’nin kefil olduğu FETÖ sanığı Mümtazer Türköne: Bedel ödeteceğiz

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kefil olmasının ardından tahliye edilen FETÖ sanığı Mümtazer Türköne, cezaevinden çıktıktan sonraki ilk açıklamalarını KHK Tv'ye yaptı. Haksız yere yattığını öne süren ve iktidarı eleştiren eski Zaman yazarı Türköne, “Şimdi galiba bunların hesabının görüleceği evreye giriyoruz. Bize bu bedeli ödetenlere aynıyla o bedeli ödettireceğiz” dedi.

featured

VERYANSIN TV

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Tanırım” diyerek kefil olmasının ardından tahliye edilen FETÖ’nün medya ayağı sanıklarından eski Zaman yazarı Müntazer Türköne, cezaevinden çıktıktan sonra ilk kez konuştu.

FETÖ davasında 10 yıl 6 ay hapis cezası alan Türköne’nin KHK Tv’de yaptığı açıklamaların satır başları şöyle:

“Yolsuzlukla, usulsüzlükle yaralanmış iktidar kendini tekrar toparlamak için bir maceraya girişti, o maceradan da 15 Temmuz darbe girişimi çıktı. İlginç zamanlar yaşadık. Türkiye adeta bir illegal örgütlenme ile ülkeyi yöneten bir güce teslim oldu. Bunlardan bir sürü yolsuzluklar çıktı. Devletin imkanları tam anlamıyla bugüne kadar hep birilerine bir şeyler kazandırmak için kullanıldı. Büyük servetler el değiştirdi. Bir yerden alınıp başka bir yere geçti. Şimdi galiba bunların hesabının görüleceği evreye giriyoruz. Türkiye büyük sıkıntılar yaşadı, acılar yaşadı. Onların sorumluları hâlâ hesap vermedi.

Ben kendi hisseme düşeni yaşadım. Ama bundan sonrası için benim için, benim gibi düşünenlere görev de bunların tekrar yaşanmaması için bunların hesabının sorulması…

Burada sakin huzurlu bir hayat yaşıyorum. Daha çok edebiyat ve romanla uğraşıyorum. Fakat biliyorum bu ülkede yaşamanın getirdiği bir vazife var. Üzerime düşen bir şey olursa, bu hesap sorma işini bütün gücümle yerine getireceğim…

Haksız yere 4 yıl 2 ay hesap yattım. Bize bu bedeli ödetenlere aynıyla o bedeli ödettireceğiz. Bir haksızlık ve zulüm düzeni kuruldu. Memleket soyulup soğana çevrildi. Nerede duracağım konusunda tereddüt yaşamadım. Bundan sonra ne kadarı bana nasip olacak bilmiyorum ama hesap soracağım.”

Türköne kimdir neler demiştir?

FETÖ’YE YARDIMDAN 3 YIL 9 AY HAPİS CEZASI ALDI

Kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarları Mümtazer Türköne, Şahin Alpay, Ali Bulaç ve Ahmet Turan Alkan ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Özdemir’in, haklarında verilen hükümlerin Yargıtay tarafından bozulması sonrası yeniden yargılandıkları dava, geçen yıl Kasım ayında karara bağlanmıştı. Türköne “silahlı terör örgütüne yardım etmek” suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

MHP lideri Bahçeli, 23 Haziran 2020’de abisi ülkücü diye Türköne’nin yeniden yargılanmasını talep ederek, “Mümtazer Türköne’yi öğrencilik yıllarından itibaren tanırım. Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtazer Türköne’nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegâne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtazer Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır. Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir” demişti.

 

Bahçeli’nin kefil olduğu FETÖ sanığı Mümtazer Türköne: Bedel ödeteceğiz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Sizin hesabınıza hep bu çilekeş ve cefakar Halk ile. Bedeli de ödeyen sizin gibi asıl suçlular değil, hep Halk oldu.
    Hepinizin içi zindan karası, hepinizin yüreği kin ve nefret ile dolu.
    Sizden ne kendinize ne insanlığa bir yarar beklenmez.

  2. Fetö, “sözde cemaat” iken AKP’ye kapı kapı dolaşmak suretiyle oy topladı. Şimdi de terör örgütü olarak, AKP giderse biz geleceğiz demek suretiyle daha kötüyü gösterip kötüye ikna ederek yine AKP’ye oy topluyorlar. Fetullahçı terör örgütü öyle veya böyle, her şekilde AKP’nin aparatıdır.

  3. Eskilerin bir sözü var”acıma,acınacak hale gelirsin”diye.Bu devlet fetöcülere müşfikliğinin cezasını çekiyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!