Askeri hastaneler açılacak mı? Akar’dan kritik açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askeri hastanelerle ilgili "Bu konuda hem Cumhurbaşkanı'mızın çözüm oluşturulması için direktifleri var hem de Sağlık Bakanımızın olumlu yaklaşımları var, onları da yola koyacağız önümüzdeki günlerde" dedi.

featured

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu medyası ortak yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından alınan tedbirler çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı, Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri komutanlıklarının Milli Savunma Bakanlığı’na bağlandığını hatırlatan Akar, düzenlemelerin ardından tarihin en kapsamlı ve yoğun faaliyetlerinin icra edildiğini söyledi.

Akar, Suriye’ye yönelik olası terörle mücadele harekatına ilişkin soru üzerine, bölgede teröristlere hiçbir şekilde yer olmadığını ve yapılacaklara karşı kayıtsız ve hareketsiz kalmayacaklarını ifade etti.

Suriye topraklarından bölücü terör örgütü mensuplarının çıkartılması konusunda hem Amerika hem de Rusya ile mutabakat imzaladıklarını ve bu iki ülkenin mutabakata uyması gerektiğini belirten Akar, “Özellikle son zamanlarda Tel Abyad ve Münbiç bölgesinden tacizler, tecavüzler arttı. Orası adeta bir terör yuvasına ve yatağına döndü. Bu taciz ve saldırı girişimleri olduğu takdirde bunlara tereddütsüz misliyle karşılık verdik, vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘EGE VE AKDENİZ’İN DOSTLUK DENİZİ OLMASINI TEMENNİ EDİYORUZ’

Akar, Yunanistan ile yaşanan soruna yönelik soru üzerine, Türkiye’nin diyalog çağrısına rağmen özellikle Yunanistan’daki bazı siyasilerin, şahsi emelleri doğrultusunda provokatif şekilde eylem ve söylemlerini artırarak devam ettiklerini belirtti.

Türkiye’nin güçlü, güvenilir ve etkin bir müttefik olduğunun herkes tarafından bilinmesi gerektiğini dile getiren Akar, “Barış ve istikrar için Ege ve Akdeniz’in dostluk denizi olmasını temenni ediyoruz. Biz, Türkiye’nin ve Kıbrıs’taki kardeşlerimizin hakkını, hukukunu, menfaatini korumakta azimliyiz, kararlıyız, çok şükür buna da muktediriz.” ifadesini kullandı.

Akar, bir asır önce alçakça gerçekleşen Yunanistan’ın işgal girişimi ve mezalimini sona erdiren Büyük Zafer’in 100. yıl dönümünün kutlanacağını anımsatarak Yunanistan’ın tarihten ders alması ve hüsranla sonuçlanacak yeni maceralar peşinde koşulmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başından beri iki ülkeyle diyalog halinde olduğuna işaret eden Akar, Montrö Antlaşması çerçevesinde Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin barış, diyalog ve refah içinde yaşaması için gayret gösterdiklerini aktardı.

ASKERİ HASTANELER

Milli Savunma Bakanı Akar, savunma sanayisindeki gelişmeler kapsamında daha önce 66 olan proje sayısının bugün 750’yi aştığını bildirerek ihracatın 3 milyar dolara yaklaştığını ve 2023’te 5 milyar dolara yükseltmeyi hedeflediklerini açıkladı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Sağlık Bakanlığı’na devredilen askeri hastanelerin tekrar Milli Savunma Bakanlığı’na devredilmesi taleplerine ilişkin Hulusi Akar, şu ifadeleri kullandı:

“Hastane konusunda ise tabii orada bazı sorunlarımız var. Bizim bu sorunları gidermek için Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, Sayın Sağlık Bakanımız başta olmak üzere Sağlık Bakanı’yla çok yakın çalışmalarımız var. İnşallah birtakım ihtiyaçlarımızda bu şekilde gidermek ve bu şekilde düzenlemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda taleplerimiz var, isteklerimiz var, ihtiyaçlarımız var. Efendim, bu konuda hem Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri var çözüm oluşturulması için hem de Sağlık Bakanımızın olumlu yaklaşımları var. İnşallah onları da yola koyacağız önümüzdeki günlerde.” 

Askeri hastaneler açılacak mı? Akar’dan kritik açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 ay önce

  Şaşırtıcı ama olumlu bir gelişme

  Cevapla
  • 1 ay önce

   bence yanlis dusunuyorsun. askeri sistemin disindan soktuklari tarikatcilari askeri sistemin icine cekme ve sabitleme manevrasi olabilir. Gidiciler, kendileri de acik bir sekilde goruyor.

 2. 1 ay önce

  ertugrul ozkokun asker olmus hali.

 3. 1 ay önce

  Dünyada askeri hastanelere olmayan tek Ordu ve devleti meydana getiren kişi sizsiniz. O güzelim sistemi ortadan kaldırıp kadroları tasfiye ettiniz şimdi tekrar kurmaya çalışıyorsunuz. Yazıklar olsun!!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!