Bakan Bozdağ’dan ‘yeni anayasa’ açıklaması

CHP'nin başörtüsü teklifine "gelin çözümü yasa değil anayasa düzeyinde sağlayalım" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arkadaşlarıma talimatı bugün, burada veriyorum. Çalışmaları süratle hazırlayıp önümüze getirecekler" diye konuştu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da "Talimatı aldık, anayasa çalışmasına başlıyoruz" açıklamasını yaptı.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında CHP’nin ‘başörtüsü’ teklifine yanıt verdi. Erdoğan, “Kanun teklifi diye Meclis’e sundukları metin, sorunu hem tüm boyutlarıyla kucaklamaktan, hem de arzu edilen şekilde çözmekten çok uzaktır. Gelin çözümü yasa değil Anayasa düzeyinde sağlayalım” dedi.

Erdoğan “Arkadaşlarıma talimatı bugün, burada veriyorum. Çalışmaları süratle hazırlayıp önümüze getirecekler. Gerisi CHP ve onun başındaki partinin bileceği iş” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise “Sayın Cumhurbaşkanımızın grup toplantısında verdiği talimatı aldık. Anayasa değişiklik teklif taslağı hazırlama çalışmalarımıza başlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlişkili Haber

Erdoğan’dan ‘anayasayı değiştirelim’ teklifi

Bakan Bozdağ’dan ‘yeni anayasa’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!