Ankara UEFA’ya bu fotoğrafla yanıt verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, UEFA'nın milli futbolcularımızın asker selamıyla ilgili soruşturma başlatmasına tepki gösterdi. Bakan, Fransız futbolcu Griemann'ın, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a verdiği asker selamını hatırlattı.

Ankara UEFA’ya bu fotoğrafla yanıt verdi

UEFA’nın kararına ilişkin bir basın açıklaması yapan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu şöyle konuştu:

“Değerli futbolcularımızın Mehmetçiğimize olan sevgisini, selamını farklı yöne çevirmek isteyenler var. Sahadaki başarısızlığı birtakım oyunlarla başka yönlere çekmek isteyenlerin bu çalışmalarını, dünya spor kamuoyunun yemeyeceğini düşünüyorum. Bakın, burada bir resim var. Griezmann’ın selamı. Griezmann’ın asker selamına ses çıkarmayanlar, milli futbolcularımızın güzel selamından başka anlamlar çıkarmaya çalışıyor.

Fransa Milli Takımı’nın yıldızı Griezmann, geçtiğimiz yıl Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nın kupa töreninde Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a asker selamı vermişti.

Bize değil, TFF’ye ulaştığı yönünde bilgiler var ancak bu bilgiler teyide muhtaç. Sahadaki başarısızlığını başka şekilde örtmek isteyenler bu ısrarından vazgeçmeli. Futbolcularımızı alın terini ortaya koydu. UEFA’yı bu açıdan adil ve basiretli olmaya davet ediyorum.”

UEFA gol sevincine soruşturma başlattı