Bakan kurdeleyi keserken Erdoğan araya girdi: Asfalt iyi gözükmüyor

Kızılcahamam–Çerkeş Tüneli Açılış Töreni'ne katılan Erdoğan, kurdelenin kesileceği sırada Ulaştırma Bakanı Adil Karamismailoğlu’na asfalt konusunda eleştirilerde bulundu. “Asfalt pek iyi gözükmüyor” diyen Erdoğan, yüklenici firmayla konuşulmasını istedi.

Bakan kurdeleyi keserken Erdoğan araya girdi: Asfalt iyi gözükmüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam–Çerkeş Tüneli Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı.

Tünelin bulunduğu bölgenin, yüksek rakımlı ve eğimli olması sebebiyle ulaşımda zaman zaman sıkıntıların yaşanabildiği bir yer olduğunu aktaran Erdoğan, açılışı yapılan tünel sayesinde bu yolu kullanan tüm vatandaşların rahat, hızlı ve güvenli bir seyahat imkanına kavuşacağını söyledi.

Erdoğan, bu projenin mevcut güzergahı 2,4 kilometre kısaltarak, vakitten ve akaryakıttan yılda yaklaşık 7,5 milyon lira tasarruf sağlayacağını belirterek, tünelle birlikte bu yolun cazibesinin artacağına, yük araçlarının yanında yolcu taşımacılığında da daha yoğun şekilde kullanılacağına inandığını ifade etti.

Erdoğan, konuşmasının ardından tören alanında bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile diğer katılımcıları selamladı. Bakan Karaismailoğlu, “Ya Allah Bismillah” diyerek tam kurdeleyi kesmeye hazırlanırken Erdoğan araya girdi.

ERDOĞAN'DAN 'ASFALT İYİ YAPILMAMIŞ' ELEŞTİRİSİ

Erdoğan, tünele ilişkin, "Sayın Bakan, ekranda bilmiyorum, sıcak asfaltı mı iyi yapılmamış? O dikkatimi çekti. Bunu yüklenici firmayla görüşmenizde fayda var. Yani tünelin çıkışında ve tünele girişte özellikle asfalt olayı pek iyi gözükmüyor. Bütün çevredeki şevlerde çevre düzenlemesini süratle bitirmemiz lazım. Tünele girerken, tünelden çıkarken o şevlerde ağaçlandırma olsun. Bunları hızla yapmamız lazım. Artık bahara giriyoruz. Bahara girerken bu güzelliği de görmemiz lazım." eleştirisinde bulundu.

Daha sonra tören alanındaki katılımcılar tünelin açılış kurdelesini kesti. 

İşte o anlar: