VİDEO- Bakanlık duyurdu: Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 'Akçakale’de masum sivilleri katleden PKK/PYD-YPG’li teröristler ve mevzileri tespit edilerek ateş destek vasıtalarıyla imha edildi' denildi. 

Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Terör örgütü PKK/PYD-YPG bugün kabul edilemez bir insanlık suçu daha işledi. Eli kanlı terör örgütü Akçakale’ye attığı havan mermisiyle biri bebek olmak üzere 2 masum sivili şehit etti. Bebek katili PKK eşittir Bebek Katili PYD/YPG!.

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI

Akçakale’de masum sivilleri katleden PKK/PYD-YPG’li teröristler ve mevzileri tespit edilerek ateş destek vasıtaları ile imha edildi. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, bundan sonra da kalmayacak! Milletimizin başı sağ olsun…”

YPG’LİLER HAVANLA SALDIRIRKEN KAFALARINA BOMBAYI YEDİLER

MSB’nin açıklamasının hemen ardından saldırıyı düzenleyen teröristlerin vurulma anına ait görüntüler ortaya çıktı. Barış Pınarı Harekatı devam ederken, terör örgütü PKK/YPG’nin sivilleri hedef alan havan saldırılarını yaptığı kamyonet böyle vuruldu…

Akçakale ve Nusaybin’de 6 sivil şehit oldu

Suriye’de terör örgütlerince işgal edilen bölgelerden atılan havan mermileri Şanlıurfa’nın Akçakale, Ceylanpınar ile Mardin’in Nusaybin ilçelerine düştü. Şanlıurfa Valiliği, saldırılarda biri bebek 2 kişinin şehit olduğunu, 46 kişinin de yaralandığını açıkladı. Mardin Valiliği de saldırılarda 2 şehit, 24 de yaralı olduğunu duyurdu. Son dakika haberine göre yaralılardan 2 kişi daha kurtarılamadı ve şehit sayısı 6’ya yükseldi.