‘Bana selam vereni harcıyorlar’ demişti… Muharrem İnce’ye yol arkadaşı da sırt döndü!

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıklayınca Ekrem İmamoğlu cephesinden tepki alan Muharrem İnce'ye eski yol arkadaşı Vefa Salman'ın da sırt döndüğü iddia edildi. İnce geçen aylarda, 'Bana selam vereni harcıyorlar' demişti.

‘Bana selam vereni harcıyorlar’ demişti… Muharrem İnce’ye yol arkadaşı da sırt döndü!

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bir dönem isimleri yan yana anılan Muharrem İnce ile Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın karşı karşıya geldiğini iddia etti.

Hakan şöyle yazdı:

“Vefa Salman… Yalova Belediye Başkanı…

Nereden hatırlıyoruz kendisini? Nereden olacak. Muharrem İnce’den… Muharrem İnce, bu Vefa Salman’ın seçimi için resmen çırpındı da çırpındı.

İşte bu Vefa Salman, şimdi Yalova’da Muharrem İnce’yi mahalle delegesi bile yapmamak için elinden geleni yapıyormuş. Bir aday bulmuş kendisine, Muharrem İnce adını, bu adayın listesinin kıyısından bile geçirmiyormuş.

Vefa, İstanbul’da bir semt adı olarak kaldı.

Yalova’da ise sadece vefasızın adında…”

‘BANA SELAM VERENİ HARCIYORLAR’

Muharrem İnce geçen aylarda katıldığı bir televizyon programında şöyle demişti: “Eskiden bana destek olanları harcıyorlardı, şimdi selam verenleri harcıyorlar.. Partiye yazık ediyorlar, bu yaptıklarının bedelini öderler. Partinin oyu düşer.”

‘ARTIK MEKANIN YENİ SAHİBİ VAR’

Muharrem İnce geçtiğimiz aylarda 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerde aday olacağını ilan etmişti.

İnce “Meydanlar dolacak Muharrem İnce aday olacak. Bu böyle yarım kalır mı” ifadelerini kullanmıştı.

İnce’nin bu çıkışına Ekrem İmamoğlu cephesinden jet hızıyla yanıt geldi. İmamoğlu’nun seçim döneminde kampanya direktörlüğünü yapan isim olan Necati Özkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dün dünde kaldı cancağzım. Artık mekanın yeni sahibi var” ifadelerini kullandı.

Özkan’ın mesajına “Muharrem İnce Destek” adındaki Twitter hesabından belgeli bir yanıt gelmişti. İnce’nin sosyal medya faaliyetini yürüten bu hesap, Özkan’ın alacakları için CHP’ye icra davası açtığını iddia etti ve bir belge paylaştı.

KILIÇDAROĞLU: DOĞRU BULMUYORUM

CHP lideri Kılıçdaroğlu da Muharrem İnce’nin 2023’te adaylığını ilan etmesiyle ilgili “Doğru bulmuyorum” demişti.

Kılıçdaroğlu’nun değerlendirmesiyle ilgili Muharrem İnce de şunları söyledi:

“Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim, partimi zora sokacak hiçbir şey yapmam. Seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın ‘Hak yerini bulacak’ diye bir sloganı vardı. Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında, Erdoğan’ın seçimle gidebileceğini gösterdim. Umutsuz kitlelere umut verdim. 31 Mart’ta da bu işin başarılacağı ortaya çıktı. Ben de ‘Yarım kalanı tamamlayalım, hak yerini bulsun’ diyorum. ‘Başlattığım işi tamamlamak üzere buradayım’ diyorum.”