'Barış Atay'a saldırı' iddiası

PKK'nın siyasi kolu HDP'den vekil seçildikten sonra ayrılarak Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) geçen Hatay Milletvekili Barış Atay'ın dün gece İstanbul'da bir grubun saldırısına uğradığı iddia edildi.

'Barış Atay'a saldırı' iddiası

Olay, dün gece saat 01.30 sıralarında İstanbul Kadıköy’de meydana geldi. İddiaya göre beş kişilik bir grup, arkadaşlarıyla beraber bir mekandan çıkan TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’a "vatan haini" diyerek saldırdı. Yere düşürdükleri Atay’ı tekmeleyenler bir süre sonra olay yerinden kaçtı. Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırılan Barış Atay’ın kaburgalarında çatlak olduğu tespit edildiği öne sürüldü.

Atay, Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra hayatını kaybeden 18 yaşındaki İpek Er’e ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçlamasıyla yargılanan Musa Orhan’la ilgili çişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın. Hayatın boyunca her fırsatta yüzüne vurulması, asla unutmaman için uğraşacağız” diye yazmıştı.

Soylu ise Atay’a “Tecavüzcü PKK yöneticilerinin talimatıyla HDP’den milletvekili olan PKK ve DHKP-C artığı; benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur… Tuma’nın kollayıcısı, dikkat yakalanma…” diye yanıt vermişti.