Bayrak provokasyonunun ispatı… Türkiye’de dev, Yunanistan’da minicik!

ABD'nin savaş gemisi USS Nitze önceki gün Dolmabahçe açıklarında demirlemişti. Savaşa gemisine usule aykırı biçimde büyük bir ABD asılmış. yanındaki Türk bayrağının küçücük kaldığı görülmüştü. Bu gelişmenin ardından bugün Yunanistan'a demirleyen bir diğer ABD gemisi 'George W. Bush'a küçücük bir ABD bayrağı asıldığı görüldü.

featured

VERYANSIN TV

ABD donanmasına ait Arleigh Burke sınıfı savaş gemisi USS Nitze, perşembe günü saat 08.00 sıralarında İstanbul Boğazı’na Sarayburnu açıklarından girmişti. ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake ve ABD Başkonsolosu Julie A. Eadeh dün gemiye sabah saatlerinde ziyarette bulunmuştu. Bu gemiye usule aykırı bir büyüklükte ABD bayrağı çekilmiş, yanındaki Türk bayrağının küçüklüğü dikkat çekmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bugün Yunanistan’a demir atan bir diğer ABD gemisi ‘George W. Bush’a Türkiye’deki geminin aksine küçücük bir bayrak asıldığı görüldü.

thumbnail
İlişkili Haber

ABD savaş gemisinden Türk boğazında ‘bayrak’ mesajı

‘MÜTTEFİKLERİMİZLE İLİŞKİ…’

Üzerinde taşıdığı savaş uçakları ve devasa büyüklüğüyle dikkat çeken uçak gemisi, Yunanistan’ın Pire Limanı açıklarına demir attı. 6 bin mürettebata sahip gemiye, Yunan Deniz Kuvvetleri’ne ait bir firkateyn ve 1 denizaltı eşlik etti. Nimitz sınıfı geminin komutanı Tuğamiral Dennis Velez, “Bunun gibi liman ziyaretleri, müttefiklerimizle ilişki kurma ve gücümüze önemli bir fark yaratan anlamlı ilişkiler geliştirmemiz için bize bir fırsat sunuyor.” açıklamasını yaptı.

 

Bayrak provokasyonunun ispatı… Türkiye’de dev, Yunanistan’da minicik!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

 1. amerikanın biti kanlanmış aynı yunan gibi meydanı boş bulmuş. eski elemanı aciz iktidar, mandacı muhalefet, bi avuç vatansever amerika için dayılanma zamanı ama Türk geç açılır tam açılır.cem paşanın lafıdır.

 2. Bu alçak devlete niye haddi bildirilmiyor. Bu düşmanca bir davranış Yetkililer uyuyor. S

 3. Yıkıl inşallah Amerika,
  Adaletin ve o gemin batsın Amerika,
  O bayrağın ebediyyen yere insin ve birdaha hiç çıkmasın amerika.
  Ne devlet, nede insan, ettiği düşmanlık yarına kalır ama yanına kalmaz.
  o Türk bayrağımızın ebatı ne olursa olsun, onun yeri bizim yüreğimizde çok büyük.

 4. 5 Şubat 2023, 19:31

  ABD nin sonu yakın inşallah RTE başka yok Allah başımızdan eksik etmesin inşallah

 5. Topunuz gelin Allahın izniyle o dev gemiler bizim için çerez kalır savunma sanayimiz öyle Silahlar üretiyorki yerinden bile oynatmaz onları

 6. 5 Şubat 2023, 14:21

  Küçük astıklarıTürk bayrağının, sözde büyük gerçekte küçük, abd bayrağının yanındaki asaleti, şanı şerefi geçmişi ve geleceğiyle ne kadar büyük olduğunun kanıtıdır.kırmızı beyaz ay yıldızlı bayrağım varmıdır dünyada eşin

 7. Katil ABD bayrak provakasyonu ile katil yüzünü bir daha gösterdi! Azîz necip Türk milletinin milli ve manevi değerlerine hiç saygı duymuyor tahrikiyle böyle meydan okuyor ! Katil ABD şunu bilinki o savaş ABD içinde olacak Anadolu Balkanlar Ortadoğu değil tam vasinton nevyorkta Teksas ta sanfransiskoda olacaktır işte bu böyle bilin bak dediydi demeyin burası Türkiye Ortadoğu Türkiye ne Arap nede Afrika, Tavsiyem şudur İstiklal Marşı’nın okunmasını tavsiye ederim hemde bin sefer SONRA ne halt etmiş olduğunuzu unutmayınız.

 8. 5 Şubat 2023, 08:11

  Şu amerikan belasından memleketi azad ettirecek babayiğit bir lider aranıyor…

 9. Küçük bayrak asarak yunanı büyütemedikleri gibi,büyük bayrak asarak Türkiye yi küçültemezler,ancak kendileri küçülür.Abd şunu çok iyi biliyorki,Türkiye cumhuriyetine gücü yetmez, ancak icerden satın aldığı,kiraladığı hainlerle kendini kandırır

  • 5 Şubat 2023, 13:50

   At yemini kendi artırır diye bir ata sözü vardır,Ülkeyi bu hale getirenler utansın,Atatürke bütün liderler saygı duyardı böyle bir şeye cesaret demeyelimde saygısızlık etmezlerdi.

   • Şu andaki mevcut yönetim gelmiş geçmiş en başarılı yönetimdir ama at gözlüğü ile Bakanlar birde benliğini kimliğini satmayanlar onu görebilir.🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!