Behzat Ç. neden bitti? Erdal Beşikçioğlu açıkladı...

Tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu, bir döneme damga vuran 'Behzat Ç.' dizisinin neden bittiğini açıkladı.

Behzat Ç. neden bitti? Erdal Beşikçioğlu açıkladı...

Türk televizyon tarihinin en sevilen yapımlarından biri olan Behzat Ç.'nin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, dijital içerik platformu Gain'de Jülide Ateş'in sunduğu "40" isimli programa konuk oldu.

BluTV'de yeniden çekilen ancak 1. sezonundan sonra rafa kaldırılan Behzat Ç. dizisinin neden devam etmediğine ilişkin sorusuyu yanıtlayan Beşikçioğlu, “Memduh Başkan” karakteri ve yönetmen Serdar Akar'ın projede olmayacağını öğrenmesi üzerine devam etmeme kararı aldığını ifade etti.

Erdal Beşikçioğlu, şunları kaydetti:

"Şu andaki dönemle ilgili kaygan bir zemin vardı, nereden tutunacağını ne yazarı biliyordu, ne yapımcısı biliyordu, ne oyuncusu… 5 bölüm bir senaryo geldi bize, o kadar özlemişiz ki çekmeye başladık. Fakat olayın açılmasına güçlük çekilmeye başlandı. Ben de Serdar Abi’yle konuştum 'Bu 2. dönemle ilgili beraber oturalım, bir oluşturalım, ondan sonra bütün senaryolar bittikten sonra hikâyeye başlayalım, karakterin nereden nereye gideceğini görebilelim biz' dedim. Fakat yapımcılarla görüşmeye gittiğim zaman, diziyi Serdar Akar’ın çekmeyeceğini öğrendim. Memduh Başgan olmayacağını öğrendim, bunlar çok önemli karakterler. Böyleyse ben de olmak istemiyorum, beni de affedin dedim. Bütün hikâye bundan kaynaklıdır aslında."