Beşiktaş’tan Emirhan İlkhan açıklaması!

Beşiktaş, sözleşmesinde serbest kalma maddesi olduğu ortaya çıkan ve İtalya Serie A ekibi Torino'dan transfer teklifi alan Emirhan İlkhan için resmi sitesinden bir açıklama yayımladı.

featured

Siyah-beyazlı kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yeni sezon öncesi Teknik Direktörümüz ile ilgili yanlı ve art niyetli haberlerin ardından şimdi de futbolcumuz Emirhan İlkhan ile ilgili yanlı ve kasıtlı haberlerden dolayı bir açıklama daha yapmak zorunluluğu doğmuştur.

Futbolcumuz Emirhan İlkhan ile ilgili transfer teklifi gelmiştir. Yönetim Kurulumuzun futbolcunun takımda kalması yönünde isteği ve tutumu vardır. Futbolcumuzla Kulübümüzde kalması yönünde ısrarlı görüşmelerimiz devam etmektedir.

Bundan sonra yapılacak transfer görüşmeleri de bu çerçevede yürütülecektir.

Kulübümüz için en doğrusunu yapmak için çalışırken, kötü niyetli ve şahsi hesapları olan kişilerin sosyal medyada yaratmaya çalıştığı sözde fırtınaya aklıselim Beşiktaşlıların itibar etmediğini biliyoruz. Bu tarz tavır ve tutumlar, bizi Beşiktaş’a en doğru şekilde hizmet etme kararlılığından alıkoyamaz.

Birlik Beraberlik Sezonu ilan ettiğimiz yeni sezon öncesi bu kötü niyetli ve provokatif amaçlı kişilere en doğru cevabı takımımıza destek olarak vermek üzere taraftarlarımızı bu akşam Vodafone Park’a sezon açılış maçımıza bekliyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Beşiktaş, genç yıldız adayı Emirhan İlkhan’ın Haziran 2023’te bitecek olan sözleşmesini 17 Haziran 2022’de, 2025 yılına kadar uzattığını duyurmuştu.

Dün oyuncunun bağlı bulunduğu menajerlik firmasına dayandırılan haberlerde Emirhan İlkhan’ın sözleşmesinde 4.5 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi yer aldığı ve İtalya Serie A ekiplerinden Torino’nun bu miktarı ödeyerek oyuncuyu kadrosuna katacağı iddia edilmişti.

Haberlerin ortaya çıkmasının ardından siyah-beyazlı kulübün taraftarları sosyal medya üzerinden Beşiktaş yönetimine yoğun tepki gösterdi.

Beşiktaş’la imzaladığı yeni sözleşmede yıllık 200 bin Euro kazanacağı belirtilen Emirhan İlkhan’ın, Torino’yla yıllık 600 bin Euro’dan 5 senelik anlaşmaya vardığı iddia ediliyor.

Beşiktaş’tan Emirhan İlkhan açıklaması!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!