Bilim Kurulu üyesi duyurdu: Yasak kararları alınacak

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yeni kısıtlama ve yasakların duyurulabileceğini söyledi.

Bilim Kurulu üyesi duyurdu: Yasak kararları alınacak

A haber canlı yayınında konuşan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü bugün toplanan kabineyi işaret ederek, yeni kısıtlama ve yasakların duyurulabileceğini ifade etti. 

'İNSANIMIZ GEREKTİĞİ KADAR HASSAS DAVRANMADI'

Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Son zamanlarda kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısı arttı. İyi bir noktada değiliz. Günlük vaka sayısındaki oynamalar anlamlı değil ama genel tabloya bakıldığında ölü sayısının, ağır vakaların artması önemli. Sayın Cumhurbaşkanımız da 'bu işi sıkı tutmalı' gibi bir ifadede bulundu. Normalleşmeyle birlikte insanların hayatlarına geri dönmesi ama bunu yaparken de dikkatli olması, salgına tekrar izin vermemesi amaçlanmıştı maalesef insanımız bu konuda gerektiği kadar hassas davranamadı. Sanıyorum kamu yönetimi bazı kısıtlamalar ve yasaklamalarla, bazı yaptırımlarla bu sürecin kontrolü için bazı kararlar alacak. Bugün onları öğrenme fırsatımız olabilir" diye konuştu.