Bir kripto para platformu daha kapandı

Son dakika haberine göre bir Bitcoin şirketinin daha kapandığı öğrenildi. Vebitcoin'den konuyla ilgili resmi açıklama geldi.

Bir kripto para platformu daha kapandı

Bitcoin platformu daha yaptığı açıklamayla, finansal faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Bilindiği üzere son günlerde Bitcoin piyasasıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyordu. 

VeBitcoin adlı Bitcoin platformundan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız" ifadelerine yer verildi.  

MASAK BANKA HESAPLARINI BLOKE ETTİ

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin'in Türkiye'deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti.

MASAK'tan edinilen bilgilere göre, Vebitcoin firması ve yöneticileri hakkında inceleme başlatıldı.

Başkanlık, işlemlerini durdurduğunu açıklayan firmanın Türkiye'de bulunan tüm finansal kuruluşlardaki hesaplarına bloke koydu.

MASAK, kripto para platformu Thodex'in Türkiye'de bulunan finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplarına da bloke koymuş, firma ile sahibi hakkında inceleme başlatmıştı.