CHP’li belediyenin ‘Biz tatil yapmadık’ afişi apar topar kaldırıldı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in 'Biz tatil yapmadık' afişleri, İmamoğlu'nun tartışma yaratan Bodrum tatiline gönderme yaptığı yorumları üzerine apar topar kaldırıldı.

CHP’li belediyenin ‘Biz tatil yapmadık’ afişi apar topar kaldırıldı

CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen’in imzasını taşıyan afişte, “Biz tatil yapmadık, yaz boyunca 100 bin Çankayalıyı açık hava sineması ve yaz konserleriyle buluşturduk” başlığı dikkat çekiyordu.

Afiş, yaz boyunca 100 bin Çankayalının açık hava sineması ve yaz konserleriyle buluşturulduğunu anlatıyordu.

BİLİNÇALTI YORUMU

Afiş, İstanbul Belediye Başkanlığına seçildikten sonra yaşanan sel felaketinde Bodrum tatilde olan Ekrem İmamoğlu’na bir eleştiri, bir nazire olarak algılandı. Tartışma üzerine afişler bugün apar topar kaldırıldı.

ALPER TAŞDELEN’İN AFİŞ ELEŞTİRİLERİNE YANITI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen eleştiriler üzerine sosyal medya hesabından “Her yıl yaz etkinliklerimizi anlatmak için astığımız afişi, öküz altında buzağı arayan fitneciler diline dolamış… O afişin @ekrem_imamoglu başkanımızla ilgisi, alakası olmadığı gibi, kimse de bizi aramadı.” dedi.

İMAMOĞLU’NUN YANITI

Tartışmalar üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yanıt olarak “Kötü niyet ve kötü söz sahibine aittir, sizin gibi çalışkan tüm belediye başkanlarımız candır” dedi. İmamoğlu’nun “Tüm belediye başkanlarımız” sözü de “Genel Başkan edası” olarak nitelendi.

Alper Taşdelen-Ekrem İmamoğlu