Boydak’tan tehdit: Holdingimizi verin sonra üzülürsünüz

FETÖ'cülerin finans kuruluşlarından Boydak Holding'in eski başkanı Mustafa Boydak, holdingin adının değiştirilmesine tepki göstererek şirketin kendisine devredilmesini istedi. Boydak, örgüt propagandası yapmaktan geri durmadı.

Boydak’tan tehdit: Holdingimizi verin sonra üzülürsünüz

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finans sağladıkları gerekçesiyle darbe girişiminden sonra gözaltına alınıp ardından serbest bırakılan Boydak ailesinin önemli isimlerinden Mustafa Boydak, sosyal medyada FETÖ lehine yaptığı paylaşımlarla gündeme geldi. Tutuksuz yargılandığı davada ‘terör örgütü üyeliği’nden 7 yıl 6 ay hapis cezası alan Mustafa Boydak, hiçbir şey olmamış gibi tekrar holdingin başına geçme hesapları yapıyor. TMSF tarafından el konulan şirketi Boydak Holding’in adı Erciyes Holding olarak değiştirilen Mustafa Boydak, “açık çağrımdır’ diyerek şöyle bir tweet attı:

“Türkiye’de TMSF eliyle yönetilen, el konan şirketleri sahiplerine acilen teslim ediniz. Yapılan, yapılacak usulsüzlükler, yolsuzlukların muhakkak ortaya kalem kalem çıkacağını unutmayalım. İnsanları terörist vs ithamlar TUTMUYOR artık.”

Firari FETÖ’cü Akın İpek’in annesi Melek İpek’e verilen hapis kararına da tepki gösteren Mustafa Boydak şunları yazdı:
“-AH MEMLEKETİM NE YAPTIN
Artık sözün bittiği yere geliyoruz Adı gibi Melek Anne’ye de terörden ceza verilmiş. Tekin Kardeşime 79 sene. Hisselere müsadere kararı. Yok artık ya. Şu insanlara yaşattıklarınıza dönün bakın. Bu aile SUÇ işlemez kardeşim. Yapmayın”

Mustafa Boydak, sosyal medya hesabından Akın İpek’in tweet’lerini paylaşması da dikkatten kaçmadı. Yurtdışına kaçan FETÖ’cülerin internet sitelerinde de Boydak’lar lehine çok sayıda haber yapılıyor, açıklamaları örgüt üyelerine ulaştırılıyor.

15 Temmuz’un ardından FETÖ soruşturması kapsamında Boydak Eğitim ve Kultür Vakfı üzerinden mali finans sağladığı ve örgüte yardım, yataklık yaptığı gerekçesiyle dönemin KAYSO ve Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, gözaltına alınmış ancak serbest bırakılarak tutuksuz yargılanmıştı. Mustafa Boydak, FETÖ silahlı terör örgütü üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Boydaklar’ın sahibi olduğu Boydak Holding’e de TMSF tarafından el konuldu ve ismi Erciyes Holding olarak değiştirildi.