‘Bu hamleler seçimin erkene alınacağının bir göstergesi mi?’

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yaptığı, "Evine dön" çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yorumu değerlendirdi. 

‘Bu hamleler seçimin erkene alınacağının bir göstergesi mi?’
‘Bu hamleler seçimin erkene alınacağının bir göstergesi mi?’

Cumhur İttifakı ortağı olan Erdoğan’ın “Sayın Bahçeli’nin Akşener’e daveti benim yadırgadığım bir davet değildir, en makul seviyede davettir. HDP ile, terör örgütleriyle el ele olmak milli ve yerli olduğunu düşündüğümüz İYİ Parti’ye hiç uygun düşmeyebilir.” sözlerini hatırlatan Ahmet Hakan, bugünkü yazısında konuyla ilgili çıkarımlarını şöyle aktardı:

ERDOĞAN RESMEN 'GEL BİZİMLE OL' DEDİ

“Devlet Bahçeli’den sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan da Meral Akşener’e bir davette bulunmuş oldu. Erdoğan, İYİ Parti’ye resmen ve alenen 'Sen yerli ve millisin. Senin ne işin var orada? Gel bizimle ol' dedi. Daha önce bu köşede Bahçeli’nin İYİ Parti’yi ‘cumhur ittifakı’na çağırdığını yazmıştım. Erdoğan’ın bu açık ve net çağrısı, benim saptamamı da doğrulamış oldu. Yani sonuç olarak hem Bahçeli hem Erdoğan, İYİ Parti’yi ‘cumhur ittifakı’na davet ediyor. Bu resmen tescillenmiş oldu.”

“Bahçeli ve Erdoğan’ın bu hamlelerinin iki nedeni var. Bir: ‘Cumhur ittifakı’nı güçlendirmek... İki: CHP’yi HDP ile baş başa bırakmak” diyen Hakan,“Şimdi benim kafamda şu türden deli sorular var: Seçime daha uzun bir süre varken söz konusu olan bu hamleler, seçimin erkene alınacağının bir göstergesi mi? Yoksa ‘cumhur ittifakı’ işleri şimdiden yoluna koymaya mı çalışıyor?” yorumunda bulundu.

https://www.veryansintv.com/bahcelinin-aksenere-evine-don-cagrisina-erdogandan-ilk-yorum