Bu tuzağa düşmeyin! Vatandaşı hastanelerde dolandırıyorlar

Sağlık turizmi kapsamında estetik operasyonlarından artan büyük talep özel hastaneler arasındaki rantı da hareketlendirdi. Kaçak operasyonlar yapıldığını belirten DEİK Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Servet Terziler, “Özel hastaneler günlük 1.000-1.500 TL'ye oda kiralıyorlar. Bu hastanelerin isimleri kullanılarak operasyonlar için 3.000-5.000 TL civarındaki fiyatlarla insanlar kandırılıyor” dedi.

Bu tuzağa düşmeyin! Vatandaşı hastanelerde dolandırıyorlar

Sözcü'den Taylan Büyükşahin'in haberine göre, Özel hastaneler, boşta olan katlarını ve odalarını günlük, haftalık, aylık ve yıllık şeklinde kiralıyor. Bu odalar, en fazla estetik operasyon amacı ile kullanılıyor. Saç ekimi, yüz germe ve botoks gibi uygulamalar bu odalarda yapılıyor. Odaları kiralayanların büyük kısmı da doktor değil. Merdiven altı estetikçi denilen bu kişiler, hastanelerin isimlerini kullanarak yaptıkları işi meşru ve güvenli göstermeye çalışıyorlar.

Sektörün önde gelen özel hastanelerinin dahi odalarını kiraya verdiğini söyleyen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Servet Terziler, bu uygulamanın hem sağlık hem de ekonomik açıdan büyük risk taşıdığını belirtti. Terziler, “Özel hastaneler günlük 1.000-1.500 TL'ye oda kiralıyorlar. Bu hastanelerin isimleri kullanılarak operasyonlar için 3.000-5.000 TL civarındaki fiyatlarla insanlar kandırılıyor” diye konuştu.