Büyük Zafer’in 100. yılı tüm yurtta coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlandı. Gündüz gerçekleştirilen kutlamalar gece de birçok şehirde konserlerle ve fener alaylarıyla devam etti.

featured

30 Ağustos’ta zaferle taçlandırdığı Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıl dönümü, yurt genelinde etkinliklerle kutlandı. Gündüz gerçekleştirilen kutlamalar gece de birçok şehirde konserlerle ve fener alaylarıyla devam etti.

ANKARA

Başkentte, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, TBMM önünden Ulus’taki eski Meclis binasına kadar resmi geçit töreni yapıldı.

TBMM Dikmen kapısı önünden başlayan ve askerlerin büyük boy Atatürk posteri ve Türk bayrağı taşıdığı yürüyüşte, Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığından oluşan karma bando takımı, marşlar seslendirdi.

Törende Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı gibi dönemlerin askeri üniformalarını giyen “Tarihi Bölük”, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehteran Birliği, jandarma ve emniyetin motosikletli timleri de yer aldı.

Atatürk Bulvarı’nda toplanan vatandaşlar, ellerindeki bayraklarla kortejdeki asker ve polislere sevgi gösterilerinde bulundu, bandonun seslendirdiği marşlara eşlik etti.

Geçit töreni, yaklaşık 4 kilometrelik yürüyüşün ardından Ulus’taki eski Meclis önünde sona erdi.

Atatürk Bulvarı’na çıkan tüm yollar kamyonlarla kapatılırken yürüyüş güzergahı boyunca emniyet birimlerince geniş güvenlik önlemleri alındı.

Başkette gün boyu binlerce vatandaş büyük önder Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’e akın etti.

İşte Anıtkabir’in minik misafiri…

Ankara’da CHP İl Başkanlığı, 30 Ağustos nedeniyle Zafer yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Etkinlikler kapsamında Ankara Kalesi’ne Türk bayrağı yansıtıldı. Ankara’daki kutlamalar akşam da konserlerle devam etti.

‘KUTLAMAYA GEREK YOK DİYENLERE İNAT COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ’

Sahnede günün önemine ilişkin kısa bir konuşma gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’mız, milli mücadelemizin en önemli karargahlarından. İşte bizler de böyle bir başkentin belediye başkanı olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu Ankara’yı, dünya başkentleriyle yarışır bir hale getirmek için çalışıyoruz. Bu sorumlulukla hareket ediyoruz. 30 Ağustos’u elbette kutlayacağız. ‘Neden bunları kutluyorsunuz. Kutlamaya gerek yok’ diyenlere inat coşkuyla kutlayacağız” dedi.

İZMİR

İzmir’in Bornova ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı coşkusu belediyenin hazırladığı özel etkinliklerle kutlandı. Etkinlik kapsamında Stadyumda Zeybek gösterisi yapan ekip 30 Ağustos’un zafer yılı olan 1922 tarihini görselleştirdi. Zeybeklerin gösterisi büyük beğeni aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sabah saatlerinde başlayan Zafer Bayramı kutlamaları Kültürpark’taki Zeynep Bastık konseriyle sona erdi.

İSTANBUL

Büyük Taarruz’un 100’üncü yıldönümü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yenikapı’da düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlik Moğollar grubunun konseri ile başladı. Nazım Hikmet Ran’ın “Kuvayi Milliye Destanı” eserini CRR Senfoni Orkestrası, ışık gösterisi ve video mapping eşliğinde seslendirdi. Etkinliğe İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, milletvekilleri, siyasi parti temsilciler, meclis üyeleri, gaziler, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Ne mutlu ki bağımsız bir cumhuriyetin yurttaşlarıyız. Milletçe bir aradayız. 85 milyon insanımızla birlikteyiz. Kendimize güvenimiz tam. Enerjimiz yüksek. Vatan sevgimiz sınırsız. Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin kıymetini biliyoruz. “Yurtta barış, dünyada barışö diyerek kazandık bu zaferi. Dünya’da başka bir örneği yok. Bağımsızlığı kazanmanın kıymetini elbette biliyoruz. Kimseye düşmanlık etmeyiz, kimsenin düşmanlığına boyun eğmeyiz. Biz, Türkiye Cumhuriyetiyiz. Biz, Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıyız. Bizler, millet olarak devletimizi ve cumhuriyetimizi 30 Ağustos zaferine borçluyuz. Bağımsızlığımız, birliğimizi, bütünlüğümüzü sağlayan ne varsa gelecek güzel günler ümidimizi diri tutan ne varsa bu topraklar üzerinde başı dik, gözü pek olmamızı sağlayan ne varsa. Hepsini ama hepsini, 30 Ağustos zaferine borçluyuz. ” diye konuştu.

BEYOĞLU

Beyoğlu İstiklal Caddesi Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Türk bayrakları ile donatıldı. Beyoğlu Belediyesi ekipleri tarafından caddeye platformlar üzerinde bin Türk Bayrağı yerleştirildi. Yaklaşık 5 metrelik aralıklarla caddeye konumlandırılan bayraklar çevredekilerin de ilgisini çekti.

BEYLİKDÜZÜ

Beylikdüzü Belediyesi’nin 9’uncusunu düzenlediği ‘Barış ve Sevgi Buluşmaları’ ve bu yıl 100. Yıldönümü kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı, kortej yürüyüşü ile başladı. Beylik Pazar Alanı’nda başlayan yürüyüşe Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ve 7’den 70’e yüzlerce vatandaş katıldı. Klasik otomobillerin, off-road araçlarının ve bisikletlerin de katıldığı kortej renkli görüntülere sahne oldu. Yürüyüş, Cumhuriyet etkinlik alanında son buldu. Vatandaşlar etkinlik alanında sahne alan sanatçı Erol Evgin’e yoğun ilgi gösterdi.

MUĞLA

BODRUM’DA FENER ALAYI

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu akşam 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümü nedeni ile düzenlenen  fener alayına binlerce kişi katıldı. Milta Marina önünden başlayarak Bodrum Belediye Meydanı’na kadar süren yürüyüşe Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kaymakam Bilgehan Bayar, siyasi parti temsilcileri, Bodrum’daki kurum, kuruluş ve dernekler katıldı.

MARMARİS

Marmaris’te vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Atatürk Caddesi’nden Atatürk Meydanı’na marşlar eşliğinde yürüdü.

Kutlamaya katılan motosiklet sürücüleri de konvoy oluşturdu. Evlerinin balkonlarında vatandaşlar yürüyenlere el sallayarak marşlara eşlik etti.

Geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, caddeye açılan ara sokakları güvenlik şeridiyle kapattı.

Atatürk Meydanı’nda da Marmaris Belediyesi organizasyonuyla Aydilge konseri gerçekleştirildi.

MENTEŞE

Menteşe ilçesindeki fener alayı yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda başlayıp, Atatürk Anıtı’na kadar devam etti. Etkinliğe katılanlar, ellerindeki fenerler ve Türk bayraklarıyla yürüdü.

Yürüyüş sonrası konser ve havai fişek gösterileri yapıldı.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla fener alayı düzenlendi. ( Durmuş Genç – Anadolu Ajansı )

DENİZLİ

Denizli’de gün boyu süren 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları akşam saatlerinde Fener Alayı ile devam etti. Merkezefendi Belediyesi’nin çağrısı ile gerçekleştirilen yürüyüş Merkezefendi Kültür Merkezi önünden başladı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrağı ile Koşu Yolu üzerinden yürüyüşe geçti. Yaklaşık 45 dakika süren yürüyüş sonunda kalabalık başladığı noktaya geri döndü. Vatandaşlar büyük zaferin 100’ncü yılı nedeniyle 100 metrelik Türk Bayrağı taşıdı.

Yürüyüş sonunda kalabalık konser alanına hareket etti. Etkinlikte rock müzik sanatçısı Teoman sahne aldı. Daha önce konser vereceği duyurulan Haluk Levent’in ise Kovid19’a yakalanması nedeniyle programının iptal edildiği kaydedildi.

Bilecik’te, “30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü” dolayısıyla fener alayı düzenlendi.

Çorum’da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi. Atatürk Anıtı’nda toplanan vatandaşlar açtıkları Türk bayrağı, Atatürk posteri ve meşalelerle Çorum Belediyesi Bandosu eşliğinde Gazi Caddesi’nden Saat Kulesi’ne, ardından Kadeş Barış Meydanı’na yürüdü.

Erzurum’da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla off road ve motosiklet araçlarıyla fener alayı düzenlendi. Vatandaşlar, 120 metre uzunluğunda Türk bayrağı açarak 100’üncü yıl marşı eşliğinde bayrağı bir süre dalgalandırdı.

Ezurumlu kadın Off- Road pilotları, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Palandöken’in zirvesinde dev Türk bayrağı açarak kutladı.

Eskişehir’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla fener alayı ve havai fişek gösterisi düzenlendi. Kent merkezinden geçen Porsuk Çayı’nda botlarla düzenlenen fener alayına vatandaşlar ilgi gösterdi.

Iğdır’da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi. Zübeyde Hanım Bulvarında düzenlenen kutlama programına vatandaşlar da katıldı.

Kırklareli’nde, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Zafer Yürüyüşü düzenlendi.

Kırşehir Cacabey Meydanı’nda, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla konser düzenlendi.

Niğde’de 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla fener alayı düzenlendi. Derbent Kavşağı’nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrakları ve meşalelerle Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Tekirdağ’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla fener alayı düzenlendi.

 (FOTO: OLGAY GULER / EDIRNE, DHA)

KÜTAHYA

Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yılında Dumlupınar Şehitliği’nde anma programları düzenlendi.

“Dünyanın en yaşlı gazisi” unvanını taşıdığı 1994 yılında 110 yaşındayken yaşamını yitiren Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz, babasının savaş hatıralarını anlatarak şiir okudu.

Konuşmaların ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı nedeniyle düzenlenen programda Türk Hava Kuvvetleri’nin göz bebeği SoloTürk gösteri uçuşu yaptı.

(FOTO:ENGIN OZMEN/KUTAHYA-DHA)

ŞIRNAK

Şırnak’taki kutlamalar Valilik bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Ardından kutlamalara, Kent Meydanı’nda devam edildi. Kutlamaya Vali Osman Bilgin, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve 23’üncü Piyade Tümen Komutan Tümgeneral Halil Soysal ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Kutlamaya günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okunmasının ardından jimnastik ve halk oyunları gösterisiyle devam edildi. Geçit töreninde Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanlığı komandolarının geçişi halkın ilgisini topladı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’daki program Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

MARDİN

Mardin’in Midyat ve Derik ilçelerinde de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

BİNGÖL

Bingöl’deki kutlamalar da Hükümet Konağı önünde gerçekleşti. Kutlamalara Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 49’uncu Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Necdet Durak, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, kurum müdürleri, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

ELAZIĞ

Elazığ’daki kutlamalara Vali Ömer Toraman, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Haşim Bildiş, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Evren, kurum amirleri, jandarma ve emniyet personeli, gaziler, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Vali Toraman ve protokol üyeleri, Valilik’te tebrikleri kabul etti. Ardından, Elazığ Belediye binası önünde geçit töreni düzenlendi. Törende Mehteran Takımı günün anlam ve önemini anlatan marşlar söyledi.

SİİRT

Siirt’teki kutlamalara Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kutlamalar Valilik önünde devam etti.

 

AVRUPA’DAKİ TEMSİLCİLİKLERDE KUTLAMALAR

Avrupa’daki temsilciliklerde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, üst düzey katılımla kutlandı.

Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy, TOBB Brüksel Temsilciliğinde resepsiyon düzenledi. Resepsiyona Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Türkiye’nin NATO Daimi Temsilcisi Basat Öztürk, askeri temsilcilerle çok sayıda Türk ve yabancı konuk katıldı.

Türkiye’nin Madrid Büyükelçiliği rezidansında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla verilen resepsiyon üst düzey katılımla gerçekleşti.

Madrid Büyükelçiliğinde Müsteşar ve Geçici Maslahatgüzar Yunus Emre Bayrak ile Silahlı Kuvvetler Ataşesi Deniz Albay İlhan Sayıcı davetlileri karşıladı.

Resepsiyona, İspanya Milli İstihbarat Merkezi Başkanı Esperanza Casteleiro ile Kara Kuvvetleri Komutanı Amador Ensenat y Berea, Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları mensupları ve Madrid’de görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli de aileleriyle birlikte katıldı.

Türkiye’nin Roma Büyükelçiliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyon da üst düzey katılımla gerçekleşti.

Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Güneş Yeşildağ ve Silahlı Kuvvetler Ataşesi Albay Ömür Candar’ın ev sahipliğinde büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyona, İngiltere’de faaliyet gösteren Türk kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra bu ülkedeki diplomatik misyon temsilcileri katıldı.

Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’in ev sahipliğinde büyükelçilikte düzenlenen resepsiyona birçok ülkenin askeri ataşeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü vesilesiyle gönderdiği mesajı okundu.

Türkiye’nin Paris Büyükelçiliğinde de 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Fransız askeri erkanı ve Fransa’da mukim askeri ataşelerin katılımıyla düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Büyükelçiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “30 Ağustos Zafer Bayramı’mız ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlu olsun. Büyük Zafer’in 100. yıl dönümünde, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.” ifadesi yer aldı.

Başkent Viyana’da önce Türkçe daha sonra Almanca düzenlenen etkinliklerde misafirlere, Büyük Zafer görseller eşliğinde anlatıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Büyük Zafer’in 100’üncü yılı dolayısıyla hazırlanan belgesel film izlendi.

İsveç

İsveç’te Büyükelçilik rezidansında yapılan resepsiyonda, Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Yönet Can Tezel ile Askeri Ataşe Kıdemli Albay Şenol Nazikkol, davetlileri kapıda karşıladı.

Resepsiyona İsveç ve İsveç’te bulunan farklı ülkelerin üst düzey askeri temsilcileri, Türk STK başkanları ve büyükelçilik çalışanları katıldı.

 

Bakü

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliğinde verilen resepsiyonla kutlandı.

Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı’nın ev sahipliğinde büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyona, Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Kerim Veliyev, Dışişleri Bakan Yardımcısı Elnur Memmedov, Kafkas Müslümanları İdaresi Başkanı Allahşükür Paşazade, siyasetçiler, diplomatlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyonda Büyükelçi Bağcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü vesilesiyle gönderdiği mesajını okudu.

Türkiye’nin son dönemde bölgesinde ve uluslararası camiada söz sahibi ve sözüne güvenilir bir ülke olarak akil ve müşfik diplomasiyle birçok önemli başarı elde ettiğini söyleyen ve tahıl krizinin çözülmesini örnek gösteren Bağcı, Türkiye’nin, insani kalkınma yardımlarında lider, mülteci krizlerinde ve bölgesel meseleler de en önemli arabulucu konumunda olduğunu kaydetti.

Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Veliyev, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki savunma alanındaki iş birliklerinin başarıyla geliştiğini söyledi.

Veliyev, “Azerbaycan ordusunun, çağdaş ordu modeline, özellikle de Türk ordusunun standartlarına uygunlaştırılması istikametinde gerekli adımlar atılmaktadır. Askeri iş birliğimiz birliğimizi daha da pekiştirmektedir. Bu birlik bölgemizde huzur ve istikrarın korunmasına katkı sunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Rusya

Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliğinin verdiği resepsiyona, Büyükelçi Mehmet Samsar ve Hava Ataşesi Albay Serhat Baydemir’in yanı sıra büyükelçilik çalışanları, yabancı misyon temsilcileri ve çeşitli kurumların temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Samsar, burada yaptığı konuşmada, zaferin Türk ordusu ve Türk milletinin sonsuz fedakarlığı ile kazanıldığını belirterek, “Kanımızla kurtardığımız vatanımızın bizim en kutsal değerimiz ve varlığımız olduğunu, topraklarımızda kimsenin esir olmayacağını ve Türk milletinin sonsuza dek hür yaşayacağını bu zaferimiz en güzel şekilde göstermektedir.”dedi.

Kosova

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar’ın ev sahipliğinde büyükelçilikte düzenlenen resepsiyona, Kosova Başbakanı Albin Kurti, Kosova’nın Topluluklar ve İnsan Haklarından Sorumlu Başbakan Yardımcısı Emilija Redzepi, Bölgesel Kalkınma Bakanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Fikrim Damka, KDTP milletvekili Fidan Brina Jılta, Kosova Meclisi milletvekilleri, belediye başkanları, büyükelçilerle ülkedeki Türk ve yerel kurumlarının temsilcileri katıldı.

KKTC

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’nin ev sahipliğinde Büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyona, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, bakanlar, milletvekilleri, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu askeri yetkililer, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Büyükelçi Başçeri, resepsiyonda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajını okudu.

Pekin

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği tarafından verilen resepsiyonla kutlandı.

Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Alp Atakcan ve Silahlı Kuvvetler Ataşesi Albay İsmet Konaroğlu’nun ev sahipliğinde büyükelçilik rezidansında düzenlenen resepsiyona, Çin Halk Cumhuriyeti’ni temsilen Tümgeneral Cao Ciençi ile farklı ülkelerden çok sayıda diplomat ve askeri ataşe katıldı.

 

Büyük Zafer’in 100. yılı tüm yurtta coşkuyla kutlandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    101. Yılımızı akpsiz bir Türkiye’de stadyumlarda, caddelerde, okullarda, kamu binalarında, tüm coşkusuyla kutlamak dileğiyle..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!