Canan Kaftancıoğlu tepki çeken paylaşımının ardından özür diledi

CHP'nin tartışmalı İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 128 Milyar dolar konusuyla alakalı yaptığı bir paylaşım tepki çekti.

Canan Kaftancıoğlu tepki çeken paylaşımının ardından özür diledi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından, Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık rezervi tartışmalarına ilişkin '#128MilyarDolarNerede' etiketiyle paylaşımda bulundu. Kaftancıoğlu, paylaşımında Suriye'deki çatışmalardan kaçarak Avrupa'ya gitmek isterken bindikleri tekne batan ve 2 Eylül 2015 tarihinde cansız bedeni Bodrum'da sahile vuran Aylan Kürdi bebeğin fotoğrafının da bulunduğu görselleri kullandı. Aylan bebeğin cansız bedeninin fotoğrafının üzerinde "128 milyar dolar nerede" yazısı yer aldı. Kaftancıoğlu'nun paylaşımı tepki çekti.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Tepkilerin ardından ise Kaftancıoğlu'ndan açıklama geldi. Paylaşımı nedeniyle özür dileyen Kaftancıoğlu, "128 milyar doların doğru kullanılması halinde bu ve benzeri manzaraların oluşmayacağına dikkat çekmeyi amaçlarken Aylan bebeğin hâlâ vicdanlarımıza ağır gelen, unutamadığımız görüntüsünü paylaştığım için vatandaşlarımızdan özür dilerim" ifadelerini kullandı.