Kritik toplantı sonrası CHP’den ‘çete’ açıklaması

featured
service

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ‘Külliyeye giden CHP’li’ haberi ve Muharrem İnce’nin ‘çete’ açıklamasına ilişkin, ‘Bu kumpas kimin değirmenine su taşımıştır ona bakmak lazım. Çete arıyorsanız Saray’a bakın’ dedi.

Faik Öztrak, “CHP’nin ruhunda Kuvayı Milliye vardır. Bir tek, CHP ruhunu hiç anlamayanlar, bu ruhu hiçbir zaman içlerine sindiremeyenler CHP içinde çete arama gafletine düşebilir. Kumpas CHP’ye kurulmuştur. Bunu bir olarak, beraber olarak püskürteceğiz” diye konuştu.

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Toplantının gündemine ilişkin kameralar karşısına geçen Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Külliyeye giden CHP’li” haberiyle başlayan kriz ve Muharrem İnce’nin parti genel merkezine yönelik “çete” suçlamasına lişkin açıklamada bulundu.

Öztrak’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Son günlerde bir kumpas senaryosu işleme kondu. Bu senaryonun sarayda yazıldığını görmek için saray medyasına bakmak yeter. Aynı metinler üzerinden devam eden çılgınlığı Barış Pınarı Harekatı’nda bile görmedik. Senaryo medyadaki bazı aktörler kullanılarak yapılıyor. Kumar masasında pey sürer gibi cumhurbaşkanlığı makamını ortaya koydu.

Medyadaki asılsız iddiaların ispatını uzak yakın hiçbir ilgisi olmayan genel başkanımızdan istedi. Genel başkanımız kumpasın kime yaradığını hangi amaçla yapıldığını anlattı. Hodri meydana hodri meydan dedi. Bu kumpas CHP’ye karşı yapılmıştır. Bu kumpasın hedefi CHP ve Genel Başkandır. Gören gözler için bu olaydan ibret alınacak ciddi dersler vardır. Biz kirli kumpası sükunetle genel hukuk ve parti hukuku içerisinde bozmaya kararlıyız.

CHP’ye kurulan bu kumpası birlikte püskürteceğiz. Bu kumpasın iki amacı var milletin iş aş sorununu gizlemek ve milletin umudu haline gelen CHP’ye itibar suikastı yapmaktır. CHP ruhunu hiç anlamayanlar CHP içinde çete arama gafletine düşebilir. Kimse kendine siyasi rant devşirmeye çalışmamalıdır. Türkiye’nin gerçek gündeminde işsizlik sefalet ve canlarına kıyan ailelerimiz vardır. Kadına şiddet vardır, Katar ordusuna peşkeş çekilen tank palet fabrikası vardır. Saray ne kadar operasyon yaparsa yapsın milletin yolu bellidir. Türkiye’nin geleceğinde ülkemizin kurucu değerlerini savunan halkını düşünen vatansever kadrolar olacaktır.

MUHARREM İNCE DİSİPLİNE VERİLECEK Mİ?

(Muharrem İnce’nin aynı yatta tatil yapan çete sözleri) Biz hiçbir arkadaşımızla ilgili açıklama yapmadık. Arkadaşlarımıın böyle bir savunmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz.

(Yargıya taşıyacak mısınız sorusuna yanıt) Hepsini değerlendiriyoruz. Talat Atilla bu kumpasın bir unsuru. O çerçevede konuşmalarını sürdürüyor.

(Ömer Çelik’in özür talebi) CHP olarak sürece baktığımızda bunun kumpas olarak planlandığı ortada. Neden özür dileyecek mişiz? Kumpası planlayanlar bizden özür dilesin.

Bu haberi yayan bu kumpasın bir unsuru. Dolayısıyla ne olacak ne bitecek bu kumpas çerçevesinde neler oluyor dikkatle takip ediyor.

(Muharrem İnce disipline verilecek mi?) Bir disiplin süreci başlatılması konusu bugünkü MYK’nın gündeminde değildi.”

Kritik toplantı sonrası CHP’den ‘çete’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Battıkça battıniz be.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!