Canlı yayında büyük tartışma… ‘Erdoğan’a itaat edeceksiniz’

Yazar Mustafa Albayrak ve Gazeteci Barış Yarkadaş canlı yayında birbirine girdi. Albayrak’ın "2023'e kadar Türkiye'yi Tayyip Erdoğan yönetecek. İtaat edeceksiniz, ram olacaksınız. Herkes Erdoğan'a ram olacak" sözlerine Yarkadaş "Kim ram olacak, siz ram olun. Biz köle miyiz? Biz Cumhuriyetin yurttaşlarıyız. Siz gidip ram olabilirsiniz. Siz boyun eğin" yanıtını verdi.

Canlı yayında büyük tartışma… ‘Erdoğan’a itaat edeceksiniz’

TV100 ekranlarında yayınlanan Ahu Özyurt ile 10'dan 12'ye programına konuk olan Mustafa Albayrak ve Barış Yarkadaş arasında hararetli bir tartışma yaşandı.

Albayrak "Türkiye Cumhuriyeti'ni ‘saray’ dediğiniz yer yönetiyor. Cumhurbaşkanı Türkiye'nin meşru yöneticisidir. Askeri cuntadan bahsetmiyoruz." derken, Yarkadaş kuvetler ayrılığının demokrasinin temel ilkesi olduğunu ifade etti.

‘RAM OLACAKSINIZ’

Programda sesini yükselten Albayrak "Atatürk de Cumhuriyet Halk Partisi başkanıydı. İsmet İnönü de CHP Genel Başkanıydı. Celal Bayar'da Demokrat Partisi'nin genel başkanıydı. Türkiye'deki bütün cumhurbaşkanlı partilidir ve Tayyip Erdoğan'ın da partisi vardı. Tayyip Erdoğan'a itiaat edeceksiniz. Türkiye'yi Tayyip Erdoğan yönetecek. 5 sene, 2023'e kadar. 20023 Haziran'a kadar Türkiye'yi Tayyip Erdoğan yönetecek. İtaat edeceksiniz, ram olacaksınız, onun idaresi altında yaşayacaksınız. Herkes Erdoğan'a ram olacak. Onun başkanlığını kabul edeceksiniz. " ifadelerini kullandı.

‘KÖLE MİYİZ BİZ?

Barış Yarkadaş ise "Kim ram olacak, biz köle miyiz. Biz cumhuriyetin yurttaşıyız. Siz gidip ram olabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Başkanı aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı'dır. AK Parti Genel Başkanı önünde cübbesini ilikleyen hakim hakim olamaz. Savcı olamaz. Cübbesini ilikleyen hakim ve savcı adalet dağıtamaz" yanıtını verdi.

‘ERDOĞANCIYIM BEN’

Yarkadaş’ın "Hani siyasi kimliğiniz yoktu?" sorusuna Albayrak, "Kim dedi yok. Ben AK Partiliyim, Erdoğancıyım ben" karşılığını verdi. Yarkadaş ise "Siz ram olun, Türkiye vatandaşı kimseye ram olmaz. Kimseye boyun eğmez. Siz boğun eğebilirsiniz. Cumhuriyetin yurttaşları kimseye boğun eğmez" şeklinde karşılık verdi.

İşte o anlar: