Çatışmaların ardından ABD soluğu Ermenistan’da aldı

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Erivan ziyaretinde "Azerbaycan'ın Ermenistan sınırına yaşa dışı saldırılar yaptığını" ve "bunu kınadıklarını" söyledi.

featured

Erivan’da konuşan Pelosi, “Bu ziyaretin Azerbaycan’ın Ermenistan topraklarına yaptığı yasa dışı ve ölümcül saldırılardan sonra yapılıyor olması, onu daha da önemli hale getiriyor” dedi.

Cumartesi günü Erivan’a giden Pelosi, Ermenistan’ın 1991’de Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nden ayrılmasından bu yana ülkeyi ziyaret eden en üst düzey ABD yetkilisi oldu.

T24’ün haberine göre “Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz” diyen Pelosi, “Bu saldırıyı Azeriler başlattı ve bu bilinmeli” dedi. Pelosi, “ilk saldırıyı Azerbaycan’ın yaptığını ve kronolojinin bilinmesinin önemli olduğunu” iddia etti.

Pelosi, Washington’ın Erivan’ın savunma ihtiyaçlarını dinlediğini ve “Otokrasi ile demokrasinin mücadelesinde” Ermenistan’ı desteklemek istediğini belirtti.

Salı günü Ermenistan ile Azerbaycan arasında sınır bölgesinde çatışmalar yeniden başlamıştı.

Paşinyan, 135 Ermenistan askerinin hayatını kaybettiğini söylerken; Azerbaycan da 77 askerinin şehit düştüğünü açıkladı.

Çatışmalar, perşembe günü varılan ateşkes ile durdu.

Çatışmaların ardından ABD soluğu Ermenistan’da aldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Yollarda telef olacak bu 🙂

  2. 2 hafta önce

    Pelosi mikser görevi yapıyor. Kafkas çoğrafyasına demokrasi getireceklermiş. Irak,Suriye ve Afganistan’a nasıl getirdiniz gördük. Kan ve ölüm sizin demokrasi anlayışınız.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!