Cem Gürdeniz'den 'Montrö' çağrısı: Duydukları her şeye inanmasınlar 

“Montrö Sözleşmesi ve Lozan’ın sonsuza kadar yaşamasını temenni ediyorum ve bu konuda halkımızın doğru bilgiye erişmesinin ve okumasının gerekli olduğuna inanıyorum. Öyle duydukları her şeye inanmasınlar. En büyük laboratuvar, en büyük ispat tarihtir.”

Cem Gürdeniz'den 'Montrö' çağrısı: Duydukları her şeye inanmasınlar 

104 emekli Amiralin ‘Montrö’ duyurusunda imzası olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 10 Amiral arasında yer alan Cem Gürdeniz, Veryansın Tv’de katıldığı yayınlarda herzaman Türk ordusunun gücüne dikkat çekmişti.

“Bugün Akdeniz’de Türk Donanması’nın belirleyici rol oynmasının tek nedeni Mustafa Kemal Atatürk” diyen Gürdeniz “Bu ruh olduğu sürece kimse Türkiye’nin denizdeki gücünü test bile edemez” ifadelerini kullanmıştı.

Gürdeniz, 15 Temmuz darbe girişimi yaşanmasına rağmen, kısa bir süre sonra Türk ordusunun Fırat Kalkanı operasyonlarına başlayacak dirence ve güce sahip olduğuna dikkat çekmişti.

“Montrö Sözleşmesi ve Lozan’ın sonsuza kadar yaşamasını temenni ediyorum ve bu konuda halkımızın doğru bilgiye erişmesinin ve okumasının gerekli olduğuna inanıyorum. Öyle duydukları her şeye inanmasınlar çünkü en büyük laboratuvar, en büyük ispat tarihtir” diyen Gürdeniz, Azerbaycan lideri Ebulfez Elçibey’in “Sen Türklüğünü unutabilirsin ama düşman senin Türk olduğunu asla unutmaz” sözlerini hatırlatmıştı. 

İşte Gürdeniz’in Veryansın Tv youtube kanalında yayınlanan programlarından sadece ufak bir kesit: