Cem Küçük’ten Diyanet’e tepki: Pısırık olmayın

Cem Küçük, Atatürk'ü ağzına almayan Diyanet'e tepki göstermek yerine bu konuda eleştiride bulunanları hedef aldı. Küçük, Diyanet'in sessiz kalmaması gerektiğini savundu

Cem Küçük’ten Diyanet’e tepki: Pısırık olmayın

Işıkçılar tarikatının yayın organı Türkiye gazetesinin yazarı Cem Küçük, bugünkü yazısında 30 Ağustos hutbesinde Atatürk’ü anmayan Diyanet İşleri’ne “pısırık olmayın” mesajı verdi.

Söz konusu hutbeyi savunan Küçük, Diyanet’in bu tartışma üzerinden ‘hedef alındığını’ öne sürerek şu ifadelere yer verdi:

Bilumum muhalif gazete ve siteler ağlaşıp duruyorlar. Efendim neymiş, “Diyanet 30 Ağustos’ta Atamızı yok saymış.” Sanırsınız ki, sanki dini umursuyorlarmış gibi hava estiriyorlar. Gözüne kestirdikleri hedefleri itibarsızlaştırmak için var güçleriyle saldırıyorlar. Valla başarısız da değiller. Algı çalışmalarında verdikleri sınavlar hiç fena değil. Bitirmek istediklerini indiriyorlar.
Şimdi hedeflerinde Diyanet var. Diyanet’in belki eleştirilecek birçok yönü vardır ama dertleri o değil ki. Niye Atamızı anmadın, adını zikretmedin noktasındalar…

EN İYİ SAVUNMA HÜCUMDUR

Bu arada bir not da Diyanet yönetimine: Bakın size 17-25’ten beri saldırıyorlar. Bir önceki Diyanet İşleri Başkanı’nın FETÖ konusunda verdiği sınav berbattı. Şimdi de Atatürk’ü bahane edip saldırıyorlar. Savunmada kaldığınız sürece size daha çok saldıracaklardır. En iyi savunmanın hücum olduğunu unutmayın…
Sinerek, korkarak, pısırıklaşarak sonuç alınmaz. Zaten muhafazakâr/dindarlar genel olarak ürkek yapıdadır. Siz böyle olmayın. Müslüman iyi, merhametli, sakin ama yeri geldiğinde ne kadar cesur olduğunu da göstermelidir. O yüzden size itiraz oldu mu, cevap vermesini bilin!..

FETÖ’CÜLERE ÖZGÜRLÜK İSTEMİŞTİ

Cem Küçük, geçtiğimiz günlerde yayımlanan yazısında FETÖ tetikçisi bazı yazarların serbest bırakılmasını istemişti.

FETÖ’nün kumpasları sırasında örgütün savunuculuğunu yapan Küçük, “Adalet ve hakkaniyet meselesi” başlıklı yazısında Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak gibi FETÖ kalemşörlerinin serbest bırakılmasını isteyen Küçük, “Yargı düzenimizde normale dönülmesi zarurettir. Altan-Ilıcak gibi, Kavala gibi tahliyeler hızlanmalıdır.” demişti.

Cem Küçük, Ilıcak, Altan Kavala hapisten çıksın Ahmet Hakan girsin