Cemaat derneğinin önünde ‘yardım’ izdihamı

Cübbeli Ahmet'in desteği ile kurulan Hoca Ahmet Yesevi Derneği'nin Ramazan yardımı dağıtımında çıkan izdihamda, vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. O anlar kameralara yansıdı.

featured

İsmailağa Cemaatine yakınlığı ile bilinen Hoca Ahmet Yesevi Derneği’nin (HAYDER) Ramazan yardımı dağıtımında izdiham çıktı. Vatandaşlar, İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Haliç Caddesi’nde bulunan HAYDER binasına akın etti. Yaşanan izdiham nedeniyle ezilme tehlikesi geçiren vatandaşlar kameralara yansıdı.

‘İZDİHAM NEDENİYLE YARDIMLARI DURDURDUK’

Cumhuriyet’in aktardığına göre; derneğin çağrı merkezinde çalışan görevli, yardımların Ramazan ayına özel dağıtılan kumanyalar olduğunu belirtip “Dün bir izdiham oldu. O izdihamı da aynı şekilde dağıttık. Şu an yardım başvurusu alamıyoruz; tekrar izdiham yaşanmaması sebebiyle. Şu an öyle bir problem yok. Şu an yardım kaydı almıyoruz. İzdiham nedeniyle ara verdik. Biraz sakinleşsin, tekrardan başlarız. Her yıl yaşıyoruz bu durumu ama bu yıl biraz daha fazlaydı.” dedi.

CÜBBELİ AHMET’İN ‘TEŞVİK’İ İLE KURULDU

HAYDER’in internet sitesinde, kuruluş amacı ve faaliyetlerine ilişkin bölümde “Kısa adı HAYDER olan Hoca Ahmet Yesevi Derneğimiz, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’nin teşvikleriyle bir grup gönüllü tarafından kurulmuştur.” ifadeleri yer alıyor.

Cemaat derneğinin önünde ‘yardım’ izdihamı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Din mafyası

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!