Cengiz Holding’in son hamlesi akıllara Erdoğan ile Aliyev’in otobüsteki diyaloğunu getirdi

featured

Cengiz Holding, Azerbaycan’da 3 farklı bölgedeki maden için işletme yetkisini aldı. Haberin kamuoyuna yansıması akıllara Erdoğan ile Aliyev arasında Suşa yolunda yaşanan o ilginç diyaloğu akıllara getirdi.

VERYANSIN TV

Cengiz Holding, Azerbaycan’daki üç bölgede maden arama çalışmalarına başlayacak. Holding, Qaşqaçay ve Elbeydaş’ta bakır, Ağduzdağ’da ise altın madeni arama faaliyetleri yürütecek.

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Azerbaycan’da düzenlenen törenle Qaşqaçay, Elbeydaş ve Ağduzdağ bölgelerinde bakır ve altın madeni arama ve işletme yetkisini Azerbaycanlı bakanlardan aldı.

‘TECRÜBEMİZİ AZERBAYCAN’A TAŞIYACAĞIZ’

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, “Türkiye’de Eti Bakır ve Eti Alüminyum’a ait üç ayrı üretim tesisi ve madenlerimizle, ülkemizin madencilik alanında en büyük şirketlerinden biriyiz. Yılda 100.000 ton katot bakır, 80.000 ton alüminyum, 2.500 ton kobalt üretiyoruz. İki tesisimiz de madenden son ürüne kadar üretim yapan kendi alanlarındaki tek tesis olma özelliği taşıyor. 17 yıldır son teknolojileri kullanarak, en verimli şekilde madencilik alanında üretimimizi sürdürüyoruz. Şimdi bu tecrübemizi kardeş Azerbaycan’a aktarmak en büyük dileğimiz” ifadelerini kullandı.

OTOBÜSTEKİ SOHBET: ONLAR HER YERDE

Cengiz Holding’in Azerbaycan’daki maden işletme yetkilerini alması, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev arasında otobüs seyahati sırasında dikkat çeken diyaloğu akıllara getirdi.

Erdoğan, haziran ayında Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa şehrindeki bir dizi programa katılmıştı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya gelen Erdoğan kente otobüsle seyahat etmiş ve aralarında şöyle bir diyalog geçmişti:

Erdoğan: Müteahhit olarak Azeri kardeşlerimiz mi yapıyor?

Aliyev: Yok bunları beraber, Kolin ve Cengiz var.

Erdoğan: Aaa burda onlar var mı?

Aliyev: Onlar her yerde var.

Erdoğan: Cengiz demin beni aradı şantiyedeyim dedi…

Fuzuli kentinden Azerbaycan ordusunun işgalden kurtardığı Şuşa kentine kadar uzanan Zafer Yolu’nun yarısını, zaferdeki rolüne atıfla Türkiye yapmıştı.

84 kilometrelik Zafer Yolu’nun 0-51 kilometreleri arasını Azerbaycan firmaları, 51-84 kilometre arasındaki bölümünü ise Türk firmaları Kolin ve Cengiz İnşaat üstlenmişti.

Cengiz Holding’in son hamlesi akıllara Erdoğan ile Aliyev’in otobüsteki diyaloğunu getirdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!