Ceren Damar’ın katilinin avukatından skandal paylaşım

featured

Akademisyen Ceren Damar Şenel’in katil zanlısı Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak duruşmadaki sözlerinden sonra bu kez sosyal medya paylaşımlarıyla tepki çekti. 

Akademisyen Ceren Damar Şenel’in katil zanlısı Hasan İsmail Hikmet, geçen cuma günü hâkim karşısına çıkmıştı. Sanık Hikmet, katlettiği Şenel ile zorunlu bir birliktelik yaşadığını öne sürmüş, avukatı Vahit Bıçak da “Müvekkilim cinsel saldırı suçunun mağduru olmuştur” iddiasında bulunmuştu Katil zanlısı Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak’ın savunmaları duruşmada tepkilere neden olmuştu. Avukat Vahit Bıçak, duruşmadaki sözlerinin ardından bu kez sosyal medya paylaşımlarıyla tepkilere neden oldu.

‘KANUNLARIMIZ IRZA KARŞI MEŞRU MÜDAFAAYA İZİN VERMEKTEDİR’

Vahit Bıçak’ın mesajları şöyle:

“Sevgili lise ve üniversite öğrencisi gençler, üzerinizde otorite kullanma yetkisine sahip olan öğretmen, öğretim üyesi, okutman, araştırma görevlisi vs yüksek not verme veya başka vaadlerle cinsel taleplerde bulunursa sakın sessiz kalmayın. TCK 102/3(b) ye göre 12+6=18 yıl …

TCK md. 102/3(b) ye göre 12+6=18 yıl hapis cezası öngörülmüştür, bu ırz düşmanlarına. Otorite kullananın kadın ya da erkek olması arasında fark gözetilmemistir. Öğrenci de kadın olabileceği gibi erkek de olabilir. Bir çığlık atın yeter, yanınızdayız. #cinselistismar #mobbing

Kanunlarımız ırza karşı meşru müdafaaya izin vermektedir(TCK md 35/2) Cinsel saldırı suçunun mağduru, baskılardan bunalmış, başka çıkış yolu bulamamış ise son çare olarak saldırganı öldürmesi durumu, kanunlarımızda cezayı gerektiren bir eylem değildir.”

Avukat Bıçak daha sonra mesajlarına tepkiler gelmesi üzerine “Son zamanda yaygınlaşan toplumsal bir soruna karşı gençlerimizi korumak, bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla yazdığımız 3 tweet Öğretim Üyesi sıfatımızla yapılmıştır. Herhangi bir güncel olay, herhangi bir gerçek ya da tüzel kişi anılmamakta ve kast edilmemektedir” diye yazdı.

Bıçak, sözlerinin “savunma hakkına” ilişkin olduğunu savundu.

 

BABA DAMAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Katil zanlısı Hasan İsmail Hikmet’in savunmasına Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar, şöyle tepki göstermişti: “Senaryosu iyi yazılmış ama aktörün beceriz olduğu bir dizi izletildi. Iyi yetiştirilmiş bir bilim kadınıydı. Kızımın görev yaptığı yer DSİ’nin deposu değildi. Günde onlarca eğitim gören, insanlarla iletişim kurduğu bir kurumda çalışıyordu. Bu hikayeyi nereye koyacağız anlayamadım. Aklımızla dalga geçiliyor. Öncelikle zavallı katil emniyette neler çekmiş, çok üzüldüm. Yazıktır civan gibi delikanlı. Bu katil, annesi babası polis kökenli. Babası 2016 yılında emekli olmuş, annesi FETÖ’den ihraç edilmiş. Olay tarihinde ihraç. Olay oluyor biz acımızla yanarken, bu katılın annesi babası emniyette cirit atıyor.

Bir anne düşünün oğlu cinayet işlemiş henüz daha bir saat geçmeden katilin otoparkta bulunan aracını kaçırmaya gidiyor. Arama olmadan arabayı kaçırıyor. Oysa savcının otomobili arama talebi var. Bir gün sonra aracın torpido gözünde intihar mektubu bulduğunu söylüyor.”

Ceren Damar’ın katilinin avukatından skandal paylaşım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!