Ceyda Sabancı Dinçer’den tepki çeken ifade!

Haluk Dinçer ve Suzan Sabancı Dinçer'in kızları Ceyda Sabancı Dinçer, sosyal medya hesabının açıklama kısmına "İstanbul" yazmak yerine Yunan ve Rumların tercih ettiği "Constantinople" yazması tepki çekti.

featured

İş dünyasının önemli isimlerinden Haluk Dinçer ve Suzan Sabancı Dinçer çiftinin Amerika’da yaşayan 25 yaşındaki kızları Ceyda Sabancı Dinçer, sosyal medya hesabına konumlarını işaretlerken yaptığıyla adından söz ettirdi.

İSTANBUL YERİNE CONSTANTİNOPLE YAZDI

Harvard Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Morgan Stanley’de çalışan Ceyda Sabancı Dinçer, Instagram hesabının açıklama kısmına yaşadığı yerleri ekledi. Dinçer, İstanbul yazmak yerine Constantinople ifadesini kullandı. Genç ismin, Yunan ve Rumların kendilerine ait olduğu iddiasını vurgulamak için Constantinopolis dediği İstanbul için aynı ifadeyi kullanması sosyal medyada tepki çekti.

Ceyda Sabancı Dinçer’den tepki çeken ifade!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    İstanbul sermayesinin hali pür melali.

    Siz veryansıntv’cilerden İstanbul’un büyük sermayesine daha fazla mercek tutmanızı rica ediyoruz. Kimler Bizans’ı ihya çalışmaları yürütüyor? Kimler Anadolu’daki yığınla Roma-Bizans kazısını destekliyor?

    Kimler çoktan malı mülkü yurtdışına kaçırdı? Kimler İstanbul’un küresel, Türksüz hale getirilmesi çalışmalarını finanse ediyor? Kimler bu Müslüman-Türk etiketinin altında küresel sermaye ve şirketlerle elele buraları şehir-devleti haline getirme projelerine girişiyor?

    Bunları biraz görelim artık…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!