CHP: Biz emniyete, istihbarata güveniyoruz, güvenmediğimiz İçişleri Bakanı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Biz emniyet teşkilatımıza güveniyoruz, ülkemizin istihbaratına güveniyoruz fakat güvenmediğimiz kişi, onların koordinasyonunun başında olan İçişleri Bakanının kendisidir” dedi.

featured

TBMM Genel Kurulunda, gündem dışı konuşmalardan sonra yerlerinden söz alan grup başkanvekilleri, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Grup Başkanvekilleri, terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara da şifa diledi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, milli birliğe, vatanın bütünlüğüne, milletin hürriyet ve istiklaline kasteden eylemlerin sorumlularını şiddet ve nefretle kınadığını belirtti.

ABD TAZİYESİ

Hain terör örgütlerinin arkasındaki müttefik görüntülü düşman devletleri ve unsurları da lanetlediğini vurgulayan Dervişoğlu, “İktidar partisi internet ve haberleşme ağlarını kapatmak yerine sınırlarımızı kapalı tutsaydı bu menfur terör saldırısının gerçek failleri istedikleri imkan ve zemini hiçbir zaman bulamayacaklardı.” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz.” ifadesini anımsatan Dervişoğlu, iktidarın politika ve söylemlerinin kendi içinde çelişkili olduğunu söyledi.

‘İFTİRALARIN ARKASINA TAKILIYORLAR’

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, İstiklal Caddesi’nde düzenlenen saldırı anından itibaren sosyal medyada birçok iftiranın dolaştığını söyledi.

Muhalefetin de bu iftiraların ardına takıldığını ifade eden Bülbül, “Türkiye’de siyasi olarak muhalif olmak başka, terör örgütlerinin kara propagandasına alet olmak başkadır. Burada hedef alınan Türk Devleti, yok edilmek istenen Türk milletinin birlikte yaşama iradesidir. 15 Temmuz hain darbe girişimini ‘tiyatro, senaryo’ diyerek yok saymaya çalışanlar bugün de bu hain terör saldırısı üzerinden devletimizi hedef almaktadırlar. Burada yıkılmak istenen yapı iktidar değildir, yok edilmek istenen Türk Devleti’nin yıkılmaz, sağlam iradesidir.” değerlendirmesini yaptı.

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, katliamcı saldırıların tavizsiz bir şekilde karşısında durduklarını iddia etti. Vatandaşları hedef alan bu tür insanlık düşmanı saldırıları kınadıklarını ve lanetlediklerini öne süren Oluç, İçişleri Bakanı Soylu’nun saldırının olduğu gün İdlib’de bulunmasını eleştirdi.

‘İÇİŞLERİ BAKANLARI MAHCUP OLMAZLAR, GEREĞİNİ YAPAR’

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye’nin bir evladının canı yandığında Türkiye’nin canının yandığını söyledi.

İstiklal Caddesi’ndeki saldırıyla ilgili konuşulanlara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Özkoç, şöyle konuştu:

“Devlet makamında bu konuyla ilgili yerlerde olan insanlar sözlerinin nereye gittiğini bilmek zorundadırlar. Böylesine vahim bir olayla ilgili ‘Biz bu olayda mahcubuz’ diyen bir İçişleri Bakanı varsa bu İçişleri Bakanına söylenecek tek bir söz vardır; ‘İçişleri bakanları mahcup olmazlar, İçişleri bakanları gereğini yaparlar, gereğini yapamıyorlarsa da o koltukta oturmazlar.’ Senin mahcubiyetin eğer bu ülkenin evlatlarının canıyla ödeniyorsa o zaman senin mahcubiyetinin bizim nezdimizde hiçbir karşılığı ve değeri yoktur. Biz emniyet teşkilatımıza güveniyoruz, ülkemizin istihbaratına güveniyoruz fakat güvenmediğimiz kişi, onların koordinasyonunun başında olan İçişleri Bakanının kendisidir.”

‘TERÖRDEN ÇOK İÇİŞLERİ BAKANINI KONUŞTUNUZ’

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, İstiklal Caddesi’ndeki hain terör saldırısı sonucu herkesin derinden sarsıldığını ifade etti.

Devletin tüm birimleriyle gerçekleştirdiği yoğun çalışmayla teröristin ve iş birlikçilerinin yakalandığını anımsatan Turan, “Terörün tüm insanlığın ortak düşmanı olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Türkiye tüm dünyaya örnek terörle mücadele sürecine kaldığı yerden daha yoğun devam edecektir.” dedi.

Grup Başkanvekillerinin İçişleri Bakanı Soylu’yu hedef aldığını belirten Turan, “Terörden daha çok İçişleri Bakanını, devlet konularını konuşmanın Meclis’in mehabetine uygun olmadığı kanısındayım.” diye konuştu.

CHP: Biz emniyete, istihbarata güveniyoruz, güvenmediğimiz İçişleri Bakanı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Nesine güveniyorsunuz kardeşim?
  Emniyete güveniyorsanız TÜİK’e de güvenmeniz lâzım. İstihbarata güveniyorsanız Merkez Bankasına da güvenmeniz lâzım. Orduya güveniyorsanız tüm adalet mekanizmasına da güvenmeniz lâzım… YSK’ya da, AYM’ye de güvenmeniz lâzım. Bu böyle gider. Bir Emniyet, Ordu, Adalet dalkavukluğu tutturmuş gidiyorsunuz.. hepiniz kafayı mı yediniz?
  İçişleri Bakanı Marstan mı geldi? AKP yirmi yıl içinde eski ortakları FETÖ’yle birlikte ilk önce bu kurumları ele geçirmedi mi?
  Sizin gibi muhalefet varken, Cumhuriyeti yıkmak için AKP’ye ihtiyaç yok ki…

 2. 3 hafta önce

  isim vermeden hain teror orgutleri yetmiyor pasa bey. Pkk diyemezsin, ucu hdpten girer. ISID diyemezsin ucu davidoff tan girer. Feto diyemezsin ucu bebecan dan girer. Akapeden zerre farkiniz yok. Cap yoksunlugu, otesi degil.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!