CHP işgalden nasıl kurtulur?

Zahide Uçar yazdı...

CHP işgalden nasıl kurtulur?
CHP işgalden nasıl kurtulur?

Muharrem İnce nihayet konuştu. Dağ fare doğurdu dersek iltifat olur. Tepe 'uçurtma uçurdu' dersek daha doğru olur.

Sıradan insanların bile eleştirdiği konuları dillendirdi. Kürtçülüğe selam çaktı. Daha önce de zaten 'farklı dillerde de seçim propagandası yapılmalıdır" demişti.

Bütün yandaş kanallar konuşmasını verdi. Güya kurnazlık yapıp, “Beni bu kadar sevdiğinizi bilmiyordum(!)” diyerek kendisine proje denmesini önlemek istedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde gri noktaları aydınlatmak yerine, dedikodu ile geçiştirdi.

Orada gazeteci olsaydı ve size gece İsmail Küçükkaya'ya, “’Adam kazandı’ mesajını Kılıçdaroğlu mu attırdı” diye sorabilirdi.

Ben olsaydım, “Kaldığınız otele lacivert elbiseli, silahlı adamlar geldi mi? Otelden dışarı çıkıp, mesajı o buluşma sonunda mı attınız? Daha önce attığınız bir twitter mesajı var. Onu neden sildiniz?” diye sorardım.

Çünkü bizim ülkemizde karanlık işler böyle yürüyor.

***

Bizim ülkemizde halk heyecanlı konuşmaları sever. Bu ZAYIF NOKTAYA hitap edildi.

İnce, yani Tepe bir uçurtma uçurdu. Yandaş uçurtma şenliğini(!) büyük bir coşku ile izledi.

***

YCHP'yi en fazla eleştiren kişilerden biriyim. Muhalefet görevini yapmak yerine, Saray'ın attığı top peşinde ter atan bir muhalefet... Kürtçülüğe evrilen bir yönetim... 6 oku çuvala koyup, Liboşlaşan bir YCHP... AKP isteği ile CHP'li vekillerden Ege adalarımızın işgalini dillendirmemelerini  isteyen Ünal Çeviköz'e sahip çıkan Kılıçdaroğlu... Türk Ordusu'na, MİLLİ KESİME TUZAK KURULMASININ BASIN AYAĞI OLAN TARAF GAZETESİ yazarını partiye alan Kılıçdaroğlu... CHP dernek olsun diyen şahsı partiye ekleyen Kılıçdaroğlu... AB-D'ye selam çakan Kılıçdaroğlu... Bunların hiç biri kabul edilemez... DOĞRU! Yalnız hiçbir yanlış başka bir yanlış ile değiştirilemez!

Nasıl değişir?

CHP tabanı partiyi geri almalı, kuruluş felsefesine döndürmelidir.

Ülkemiz nasıl örtülü (aslında çok açık) bir işgali yaşıyorsa... CHP de CHP'li olmayanların işgali altındadır. GERÇEK OLAN BUDUR!

Topyekûn işgali kırdığımız gün, işgal güçlerinin aparatlarını her yerden, her kurumdan temizleyebiliriz. Çünkü her yerdeler.