CHP Kurultayı’na gizli soruşturma: ‘Para’ tapesi yargıyı harekete geçirdi!

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Veryansın Tv canlı yayınında yargının Özgür Özel'in genel başkan seçildiği CHP Kurultayı'na ilişkin gizli bir soruşturma başlattığını açıkladı. Yargının soruşturmasına gerekçe olan olayları da açıklayan Atay, Kılıçdaroğlu'nun seçim sonrası planını aktardı.

featured

VERYANSIN TV/ÖZEL

Kasım 2023’teki 38. Olağan Kurultay’da yapılan oylamada, 812 oy alarak Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı girdiği yarışı kazanan Özgür Özel, CHP’nin yeni Genel Başkanı olmuştu.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Veryansın Tv’de Engin Balım’la birlikte düzenledikleri Salı Sallanır canlı yayınında çarpıcı bir bilgi açıkladı.

Erdem Atay, Özgür Özel’in genel başkan seçildiği kurultay hakkındaki şikayetler üzerine gizli bir soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Atay, yargının gizli soruşturma başlatmasına gerekçe olan olayları şu şekilde açıkladı:

“-Bir il başkanının dağıtmak için aldığı parayla birlikte kaçması,

-Ankara’da ABD Büyükelçiliği yakınlarındaki bir otelde; CHP’li bir ismin delegelere farklı miktarlarda para vermesi olayını ortaya çıkaran kayıtlar.”

Öte yandan Atay, Kılıçdaroğlu’nun seçimden sonra bir televizyon kanalına çıkarak kurultayda ‘dönen dolapları’ belge belge açıklayacağı iddiasını aktardı.

Atay, Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Gazetesi’nde bir yazı daha yayımlayacağını açıkladı. Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi ahlak’ üzerine kaleme alacağı yazı için “sabırla” seçim sonrasını beklediğini belirten Atay, makalede İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” şeklindeki kampanya sloganına “her şeyin değişeceği” yanıtının verileceğini açıkladı.

Yayının ilgili kısmını izlemek için tıkla:

CHP Kurultayı’na gizli soruşturma: ‘Para’ tapesi yargıyı harekete geçirdi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 6 Mart 2024, 12:46

    Hala şu konuya yoğunlaşılmıyor: KK’nın, 2010 yılından sonra oluşan gizli mal varlığı!!!

  2. Varligin birseye yaramadi, yoklugunun eksikligi de hissedilmiyor. Gereksiz sahis.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!