CHP yine KHK'lılarla buluşuyor!

CHP, KHK'lı platformlarıyla beraber düzenlediği etkinliklere Eskişehir'de devam ediyor. OHAL döneminde kamudan çıkarılan KHK’lılarla bir araya gelen CHP yöneticileri, kesinleşmiş mahkeme kararı da olsa tüm dosyaları yeniden açacaklarını savunuyorlar.

CHP yine KHK'lılarla buluşuyor!
CHP yine KHK'lılarla buluşuyor!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 15 Temmuz’un yıl dönümüne sayılı günler kala kamudan Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilenlerin dosyasının yeniden açılacağını söylemiş ve bu sözler tartışma yaratmıştı. CHP yine KHK'lılarla ortak etkinlik düzenliyor.

Bugün saat 16.00’da Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan buluşmada Gülizar Biçer Karaca yine en önde. CHP  Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, İstanbul Milletvekilleri Turan Aydoğan ve Saadet Partisi'nden CHP'ye transfer olan Cihangir İslam, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve İl Başkanı Recep Taşel de etkinlikte yer alacak. 

KHK Platformu adı altında, görevden alınan FETÖ'cülerin sözcülüğünü yapan bazı sosyal medya hesapları da etkinliğe katılım çağrısı yaptı.

İSTANBUL'DA DA BULUŞMUŞLARDI

CHP Genel Merkezi'nin kararı doğrultusunda, Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Yüksel Taşkın, kamudan ihraç edilen KHK'lılarla buluşmuştu.

Sarıyer Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, tüm dosyaları yeniden açacaklarını ifade etmişti.
CHP'li Karaca, "Hakkında kesinleşmiş yargı hükmü dahi olsa KHK ile ihraç edilen, mahkumiyet ve beraat ne olursa olsun tamamının dosyasını yeniden ele alacağız. Biz 20 Temmuz sivil darbesinin devam ettiği bu süreçte hukuksuzca, adaletsizce işinden edilen, KHK zulmüyle sivil ölüme terk edilen anlayışa mutlaka son vereceğiz. Hak ihlaline uğradığınma karar verilmiş tüm akademisyenlerimizi görevlerine iade edeceğiz." dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise, "KHK dehşet, yıkım gibi bir şey. Çoğunuzun mahkumiyeti soyut düşüncelere dayanıyor. Büyük haksızlıklara uğradınız." demişti.

VeryansinTv.com