Tanju Özcan'dan Can Dündar'a sert cevap

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sığınmacılarla ilgili kararını eleştiren firari Can Dündar'a dikkat çeken bir cevap verdi.

Tanju Özcan'dan Can Dündar'a sert cevap

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bugün belediye salonunda yaptığı açıklamada yabancı uyruklu tüm su abonelerine zam geleceğini duyurdu. Önümüzdeki hafta yapılacak olan toplantıda bu kararın alınacağını söyleyen Özcan, Türk vatandaşlarına göre yabancı vatandaşların su faturalarının 10 kat daha zamlı olacağını söyledi.

Özcan'a tepkiler gelirken birçok destek de gecikmedi. MİT TIR'ları davasından dolayı Türkiye'den giden ve Almanya'da yaşayan Can Dündar sosyal medya hesabından Özcan'a tepki gösterdi ve "Sayın Başkan,
Dilerim hiç bir zaman, savaşta yanan bir ülkeden canınızı, ailenizi kurtarıp başka bir ülkede 'misafir' olmak ve böyle düşmanca dışlanmak durumunda kalmazsınız" dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da sosyal medyadan Dündar'a yanıt verdi ve "Akıl alacağım son insan, memleket sevdalıları Silivri zindanlarında yargılanırken, yurtdışına kaçan Can Dündar’dır. Biz her şeyin bedelini ödemeye hazırız…Kaçmadan, memleketimizde…" dedi.