CHP’de çok ilginç şeyler oluyor… Yardımcılar yardımcılarla Twitter’dan postalaşıyor!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına 6’lı masada karşı çıkılması halinde masanın dağılacağını savunmuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, isim vermeden Twitter'dan Kuşoğlu'na “Açıklama yapma yetkin yok” dedi. CHP'li Gürsel Tekin ve CHP Parti Meclis Üyesi Nevaf Bilek olayında da benzer şekilde yanıtlar verilmişti.

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bir başka CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’na ismini anmadan Twitter’dan yanıt verdi.

Öztrak, “Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda, altılı masa ve onu meydana getiren partilerin Sayın Genel Başkanları dışında hiç kimsenin açıklama yapma yetkisi yoktur” dedi.

Kuşoğlu, Hürriyet’ten Hande Fırat’a Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili “6’lı masanın tamamı Kılıçdaroğlu’nu destekliyor mu?” sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Aday altılı masanın en büyük partisinden olmalı, bu normal. Karşı çıkan yok. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için ne anlama gelir, bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı. Buna rağmen olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu toplum da demokrasi de hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır.”

CHP’de benzer bir durum CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözleri üzerine yaşanmıştı.

Hem CHP Sözcüsü Faik Öztrak hem de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Tekin’e basın açıklaması ve sosyal medya mesajları yoluyla yanıt vermişti.

Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında “Sayın Gürsel Tekin’in orada yapmış olduğu açıklama kendisinin kişisel değerlendirmesidir. Millet İttifakı’nın böyle bir gündemi olmadığı açıklanmıştır” demişti.

CHP’de benzer bir kriz, “Diyarbakır Kürdistan’ın bir şehridir” sözleri nedeniyle CHP Parti Meclis Üyesi Nevaf Bilek ile yaşanmıştı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, basın toplantısında Bilek’in sözleri hakkında, “Diyarbakır, Türkiye Cumhuriyeti devletinin tarihi ve kadim bir şehridir” demişti.

CHP’de çok ilginç şeyler oluyor… Yardımcılar yardımcılarla Twitter’dan postalaşıyor!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!