CHP'de ilginç toplantı iddiası: 80-85 kişi otelde bir araya geldi...

Akşam yazarı Hikmet Genç, muhalif CHP'lilerin bir otelde toplandığını iddia etti. Kendilerine “9 Eylül Birliği Platformu” diyen grubta eski vekiller ve belediye başkanlarının da olduğu öne sürüldü.

CHP'de ilginç toplantı iddiası: 80-85 kişi otelde bir araya geldi...

Kendilerine “9 Eylül Birliği Platformu” diyen CHP'li 80-85 kişilik bir grubun bir otelde bir araya geldiği öne sürüldü. Akşam yazarı Hikmet Genç'in iddiasına göre grup CHP yönetimini sert ifadelerle eleştirdi.

Genç'in yazısının satır başları şöyle:

"CHP’de isyan bayrağı açan bazı muhalifler toplanmış. Grubun adı; “9 Eylül Birliği Platformu”

80-85 kişi otelde bir araya gelmişler. Toplantıda Kadir Öğüt, Hilmi Yarayıcı gibi CHP’li eski vekiller ve bazı eski belediye başkanları varmış.

CHP yönetime giydirmişler. “Plazalardan parti yönetilmez. 8-10 kişilik bir yapı CHP’yi işgal etti” demişler… ( 8-10 kişi demişler ama isim vermemişler. Ben onlardan birinin Kılıçdaroğlu olduğunu tahmin ediyorum!)

“9 Eylül”ü duyunca aklıma daha önce yaptığımız bir haber geldi.

CHP’de bir “9 Eylül Hareketi” vardı. Baykal’a yakın, bir grup eski partilinin başlattığı hareketti. Sloganları; ‘Yeniden CHP’ydi... Kemal Anadol, Şahin Mengü, Onur Öymen gibi isimler vardı.

Acaba o “9 Eylül Hareketi” ile bu “9 Eylül Birliği Platformu” aynı hareket mi?!

CHP’nin kuruluş yıldönümü olduğu için mi bütün “hareketler” ‘9 Eylül’ ile başlıyor bilemiyoruz.

Bir de “10 Aralık Hareketi” var. Yeni sol siyaset arayışı, yenilikçi devrimci bir hareket. “10 Aralık”çı vekillerin CHP’yi ele geçirdiği söyleniyor.

CHP’de “9 Eylül Hareketi” ile “10 Aralık Hareketi” anlaşıyor mu çatışıyor mu onu da bilemiyoruz...

Bu arada CHP’li Yılmaz Ateş’in de ciddi bir “kadro hareketi” başlattığı biliniyor. DSP’nin başına geçeceği iddiası da var. Harekete geçecekse ilkbahar-yaz aylarını (mayıs-ağustos arası) tercih etse iyi olur. Zira sonbahar-kış aylarında yoğun CHP hareketleri var. Hareketler birbirlerine karışmasınlar sonra!..)"