CHP’de İlhan Kesici krizi

featured

Ekrem İmamoğlu’nun İBB adına satın aldığı Fatih Sultan Mehmet tablosunun sahte olduğunu iddia eden CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’ye parti içinden sert tepkiler geldi.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, katıldığı bir televizyon programda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB adına aldığı Fatih Sultan Mehmet tablosuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulunmuştu.

Geçen hafta müzayede evi payı ile birlikte 935 bin 250 sterline satın alınan portresinin sahte olduğunu iddia eden Kesici, “Ekrem İmamoğlu’nun aldığı Fatih tablosu sahtedir. Gerçekmiş gibi reklamını yapmaları çok ayıp. Kendi belediyemiz çok ayıp” demişti.

Kesici’nin açıklamaları CHP içinde tartışma yarattı.

CHP Parti Meclisi üyesi Gökhan Günaydın da sosyal medya hesabından “Konuşan “seçilmiş”in, AKP yönetimindeyken İBB iştiraklerinin Kut’ül Amare dizisine 22 milyon 750 bin TL sponsor olmasını eleştiren sözlerine tanık olan var mı..” diyerek tepki gösterdi.

CHP’li Eren Erdem de isim vermeden Kesici’yi eleştirdi. Erdem, “Kimse kızmasın, gücenmesin! Kendi “kişisel ajandası” ve hayalleri kapsamında,Televizyonlara çıkıp Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarına laf sokmaya çalışan kimi “partililerimiz” yanlış yoldadır! Durdukları yer;AKP ile aynı mevzidir! Böyle saçmalıklara girmeyin!” ifadelerini kullandı.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Sözcü yazarı Uğur Dündar da Kesici’yi trole benzeterek şu ifadeleri kullandı:“Bu konuşmayı yapan kişinin ilk anda Sn.İlhan Kesici’nin taklidini yapan bir trol olabileceğini düşündüm. Sotheby’s ve Christies’deki uzmanları güldüreceğinden hiç kuşku duymadığım sözlerin bizzat İlhan Kesici tarafından dile getirildiğini fark ettiğimde de onun adına çok üzüldüm!”

NEDEN ŞİMDİ?

İlhan Kesici’nin ani çıkışı siyaset kulislerini de hareketlendirdi. Merkez sağ kökenden gelen Kesici’nin çıkışı “Yeni bir oluşumun sesi mi?” sorularını gündeme getirdi?

CHP’de İlhan Kesici krizi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 sene önce

  kendisini ilah kabul edip ıkıncıataturk saydıkları bu kişi için hiç bir şeyi görmıyecek kadar at gözlüğü takmış bu okumuş cahillerin elinde chp olduğu sürece ancak davutoglu babacan demırtasların kuyrugunda gitmeye mahkumdur. cıkın gidin partimizden asalak yasamayı bırkın kendi o sol musveddesi partınızı kurun

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Bu nasıl bir güldürüdür arkadaş, AKP ye az buçuk muhalif söz eden CHP li olmakla suçlanıyor, CHP de az buçuk muhalif laf eden AKP li olmakla suçlanıyor. Üstelik bu kendi milletvekili de olsa farketmiyor. Neydi o Vecdi ile Necmi filmi, Zeki Alasyalı ile Metin Akpınar ın bunlar yeşilçamı da geçti.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Ilhan kesici doğruyu söylemiş.o tabelayı nasıl araştırmalar öyle bilgi var mi.sacma sapan tablo yanındaki kişi belli değil kim.bu nasıl çizilmiş..hem erem erdeme ne demeli.yahu solcu geçiniyor fatih in tablosuna 7 tirilyon verilmiş bu zamanda. Ilginç.ugur dindara ne demeli. Eren erdemin amacı ilhan kesiciyi yıpratmak kongre yaklaşıyor ya.ugur dündar in da bir derdi vardır ilhan kesimiyle.yada kendine yer açmak istiyor chp de her halde

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Gündeme gelmek isteyen, suya sabuna dokunmadan yazmak ama çok da okunmak isteyen İmamoğlu adına çakıyor bir mevzu. Nasılsa şablon eleştirmenleri de hazır, değişmez dört şablon cümleleri ile.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Partiyi Hacı Baba Tekkesine çevirdiniz.
  Atatürkçüleri kovup; bu yalamuşları doldurnunuz!
  Olacağı bu!
  Yakında Bekâroğlu, Atlantik uşağı liberaller de kakafoniye katılır.
  “Demirtaş’a özgürlüükk!”
  “Nato’ya bağlıyızzz!”
  “Seyiidim Rızaaamın gullarıyızzz!”
  “Zekeriya Öz iyidiiirrr!”
  “Davudoğlu panpaaaaa!”

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!