‘CHP’de İnce defteri daha kapanmadı’

Gazeteci Murat Yetkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi ziyaretini değerlendirdi. Yetkin "CHP kaynaklarına göre henüz hiçbir defter kapanmamıştı. Gelişmelere aşina bir CHP yöneticisi “Daha durun bakalım” dedi." ifadelerini kullandı.

featured

Gazeteci Murat Yetkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaretini değerlendirdi.

İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili CHP kaynaklarının henüz hiçbir defterin kapanmadığını söylediğini aktaran Yetkin “Gelişmelere aşina bir CHP yöneticisi “Daha durun bakalım” dedi.” ifadelerini kullandı.

Yetkin’in yazısı şöyle:

“Dün çoğu kişi Muharrem İnce’nin kendisiyle görüşmeye gelen Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Hoş geldiniz, ayağınıza sağlık, güle güle” diye adeta bir an önce gidin de ben de TV canlı yayınına yetişeyim der gibi yolcu etmesine takıldı. Yapılan ilk yorumlara göre İnce adaylıktan çekilmediğine göre CHP de artık İnce defterini kapatabilirdi.

Oysa görüşmeden bilgiler sızdıkça, İnce’nin üst perdeden çıkışlarına Show TV’de Ece Üner karşısında devam etmesine rağmen CHP’nin İnce defterini henüz kapatmadığı anlaşılıyordu. Zaten içeride -1 saat- İnce’nin adaylıktan çekilmesi, ya da Millet İttifakına katılması konuşulmamıştı bile; inanıp inanmamakta serbestsiniz elbette. Depremden konuşmuşlardı, İnce’nin Kılıçdaroğlu’ndan daha eski CHP üyesi olduğundan söz etmişlerdi, bir nezaket ziyaretiydi işte. Ne Kılıçdaroğlu’ndan İnce’nin talepleriyle karşılanacağı belli bir teklif gelmişti ne de İnce konuyu açıp eli boş desteğe mahkûm kalmak istemişti. Bu defter kapanmıştı; hatta kapanması iyi de olmuştu.

CHP kaynaklarına göreyse henüz hiçbir defter kapanmamıştı.

Gelişmelere aşina bir CHP yöneticisi “Daha durun bakalım” dedi; “Cumhurbaşkanı adayları kesinleşmedi. Daha milletvekili listelerinin kesinleşmesine de çok var.” İnce ile konuşan arabulucular mı vardı? Ağza çekilen fermuar jesti… Çok var dediğiyse, 9 Nisan’da sona eren 10 günlük bir süreydi. “Unutmayın” dedi kaynağım; “Siyasette 24 saat bile çok uzun bir süredir. CHP yöneticisi Süleyman Demirel’in meşhur sözünü hatırlatıyordu.

Aslında Ankara siyasetinde son birkaç günkü gelişmelere bakılacak olursa sadece CHP’nin İnce defteri değil, başka partilerde, hatta üç ittifakta da hiçbir defterin henüz kapatılmadığını görmek mümkün.”

 

‘CHP’de İnce defteri daha kapanmadı’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Evet chp de ince defterinin kapanmadıgı belli çünkü fondaş medya ve çok aydın sanatçılar henüz küfre başlamadı ümidi keserlerse seyreyle gümbürtüyü

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!