CHP’de Mansur Yavaş krizi… 'Sizi öyle bir temizlerim ki…'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, dün partisinin Ankara il yöneticilerini azarladığı, “Sizi partiden öyle bir temizlerim ki, temizlendiğinizin bile farkına varamazsınız” dediği ileri sürüldü.

CHP’de Mansur Yavaş krizi… 'Sizi öyle bir temizlerim ki…'
CHP’de Mansur Yavaş krizi… 'Sizi öyle bir temizlerim ki…'

VERYANSIN TV

CHP’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tartışılmaya devam ediyor. CHP’li bazı yöneticilerin ve özellikle Ankara il başkanlığının birçok üyesinin Mansur Yavaş’a tepki gösterdiği biliniyor. Tepkilere göre, CHP’li üyeler Mansur Yavaş’ın CHP’li olanlara değil de kendisine yakın olan kişilere destek verdiğini, onları işe aldığını ve CHP’ye hiçbir katkısının olmadığını iddia ediyor. Aylardır CHP kulislerinde tartışılan bu konular dün en üst seviyeye çıktı.

Veryansın Tv’nin CHP kulislerinden edindiği bilgilere göre, CHP içerisinde bu konu tartışıldı. İddiaya göre, Mansur Yavaş hakkında CHP’li üyelerin sosyal medyada da olumsuz paylaşımlar yaptığı, bu yorumların CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gittiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun bu yorumlardan rahatsız olduğu, konuya el atması için CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’ya görev verdiği, Salıcı’nın da dün CHP’nin Ankara il teşkilatının üyelerini eski CHP Genel Merkezi binası olan CHP Bülent Ecevit Siyaset Okulu binasında toplantıya çağırdığı belirtildi.

‘SİZİ PARTİDEN ÖYLE BİR TEMİZLERİM Kİ…’

Pandemi nedeniyle kapalı olan CHP Genel Merkezi yerine Siyaset Okulunda yapılan toplantıda, Oğuz Kaan Salıcı’nın özellikle sosyal medyada belediye başkanları ve CHP ile ilgili yapılan yorumlara çok sert tepki gösterdiği ileri sürüldü.

Oğuz Kaan Salıcı’nın il yöneticilerine, “Sizi partiden öyle bir temizlerim ki, temizlendiğinizin bile farkına varamazsınız” dediği, bir daha belediyelerle ve CHP ile ilgili sosyal medyada tepki yazılarının yazılmamasını istediği öne sürüldü.

Daha önce de bazı CHP’lilerin Mansur Yavaş’a “Belediyedeki işlerimizi halletmiyor” diye tepki gösterdiği biliniyor.