CHP’deki ‘para sayma’ görüntüleri: Şişli Belediye Başkanı’nın ifadesi ortaya çıktı

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP'deki 'para sayma' görüntülerine ilişkin soruşturmada "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi. Keskin ifadesinde, il başkanlığı binasının alınması için 2019'da başlatılan kampanya kapsamında topladığı 400 bin TL'yi bir çanta içerisinde, ilgili kişilere teslim etmesi için Onur Öksel'e verdiğini ve Öksel'in de parayı verilen adrese götürdüğünü söyledi. Keskin, bütün sorumluluğun CHP İstanbul İl Başkanlığına ait olduğunu belirtti.

featured

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği öne sürülen para sayma görüntülerine ilişkin soruşturmada, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ifade vermek üzere, bugün saat 09:50’de Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına geldi.

Keskin, yaklaşık 1,5 saat süren ifadesinin ardından basın mensuplarının soruşturmaya ilişkin sorularına yanıt vermeyerek adliyeden ayrıldı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Cumhuriyet’ten Fahrettin Öztürk’ün haberine göre Muammer Keskin’in, avukatları Seval Adal ve Ergün Özer eşliğinde verdiği ifadesi ortaya çıktı.

Keskin, ifadesinde, Onur Öksel’in olay tarihinde özel kalemi olduğunu, şu anda ise Belediye Başkan Yardımcısı olduğunu belirterek, 2019 yılında CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından, yeni bir il binasının alınması için başlatılan “Bir tuğla da sen koy” isimli kampanyaya destek olmak amacıyla kendisi ve samimi olduğu arkadaşları avukat Seval Adalı, avukat Ergün Özer, Mali Müşavir Serdar Özkan, Mali Müşavir Kemal Tastan, İbrahim Emek, Doğan Kılıç, Ahmet Özdemir ve Filiz Polat olmak üzere toplam 400 bin TL civarında para topladıklarını söyledi.

‘BAĞIŞ PARALARINDAN İL BAŞKANLIĞI SORUMLUDUR’

Keskin, görüntülerin kaydedildiği 9 Aralık 2019’da Onur Öksel’i telefonla arayarak bulunduğu yere çağırdığını ve içinde 400 bin TL olan çantayı kendisine vererek, paranın teslim edileceği adrese götürmesini istediğini, Öksel’in ise talimat üzerine para çantasını alarak verilen adrese götürdüğünü ifade etti. Başkan Keskin, bağış kampanyası ve paranın harcanması noktasında bütün sorumluluğun CHP İstanbul İl Başkanlığına ait olduğunu belirtti.

‘MAKBUZ VERİLMEDİ’

Yaptıkları bağış karşılığında kendilerine makbuz verilip verilmediğine cevap veren Keskin, “Herhangi bir belge veya makbuz almadım. Bu makbuzların CHP İstanbul İl Teşkilatı tarafından bana gönderileceği söylendi. Hatta Ergün Özer bir keresinde vermiş olduğu 50 bin TL bağışın makbuzunun gelip gelmediğini sordu. Ben de makbuzların daha sonra il teşkilatından gönderileceğini söyledim. Ancak pandemi sürecinin araya girmesiyle bu konu bir daha gündeme gelmedi. Bu nedenle vermiş olduğum para karşılığında herhangi bir makbuz veya belge almadım. Aynı şekilde arkadaslarımdan almış olduğum bağış paraları karşılığında kendilerine bir makbuz veya belge vermedim” dedi.

ALİ KILIÇ DA İL BAŞKANLIĞINI İŞARET ETMİŞTİ

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç dün CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği iddia edilen para sayma görüntüleriyle ilgili “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi. Kılıç, ifadesinde, 2019’da CHP İl İstanbul İl Başkanlığı’nın başlattığı “Bir Tuğla da Sen Koy” bağış kampanyasına gönüllü olarak destekte bulunduğunu belirterek suçlamaları reddetti. Kılıç, “Paraların toplanmasında sorumluluk CHP İstanbul İI Başkanlığına aittir” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’deki ‘para sayma’ görüntüleri: Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın ifadesi ortaya çıktı

CHP’deki ‘para sayma’ görüntüleri: Şişli Belediye Başkanı’nın ifadesi ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!