CHP’den Bahçeli’ye ‘yalan makinesi’ yanıtı: Bağlasak çatlar

Kılıçdaroğlu'nun TTB ziyareti sırasında yaptığı açıklamalarla ilgili "keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı" diyen Bahçeli'ye CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den yanıt geldi. Özel, "Bundan 5 sene öncesine Bahçeli'yi bağlasak yalan makinasına, makina çatlamazsa namussuzum" ifadelerini kullandı.

CHP’den Bahçeli’ye ‘yalan makinesi’ yanıtı: Bağlasak çatlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin "TTB'ye yönelik eleştirilerime Kılıçdaroğlu'nun cevap vermesi gayet doğaldır. Zira kaynakları aynıdır. Kovid-19'la mücadele edenlerle ilgili en küçük sözüm yokken 'var' demek müfterilik ve utanmazlıktır. Kılıçdaroğlu keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı" sözlerine CHP’den yanıt geldi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen günlük değerlendirme toplantısında konuşan Özel, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun TTB'yi ziyaretine ilişkin şunları söyledi:

"16 Eylül günü MHP'nin Genel Başkanı Bahçeli, TTB'nin çağrısı üzerine siyah kurdele takmayı zehirli ve zillet bir komplo olarak nitelendirmişti. Dün de anılan partinin genel sekreteri, sayın genel başkanımıza takılan kurdeleyi utanç nişanesi olarak nitelendirmiş. Tabii bu sözlere sağlık emekçilerinden çok ciddi tepkiler gelince Sayın Bahçeli hem dünden önce hem dün 'Efendim biz TTB ile sağlık emekçilerini ayırıyoruz. Biz TTB'ye kızdık. Sözlerimiz onadır.' diyerek gelen tepkileri yumuşatmaya çalışıyor. Halen daha partisinin sözcüleri de utanç nişanesi diyorlar. Kendisi de zehirli komplo diyor, TTB kapatılmalıdır diyor. 81 ilde tüm hastanelerinden sağlık ocaklarından istisnasız tüm sağlık emekçilerinden siyah kurdelenin resmi geldi. Bu size verilmiş en iyi cevap. Artık birisi susacaksa, MHP'de bu sözleri söyleyen ağızlar kapanacak."

‘TTB İLE CHP AYNI KAYNAKTAN BESLENİR’

"MHP lideri Bahçeli'nin attığı twitlerde aynı kaynaklardan besleniyorlar ve CHP lideri için yalan makinasına bağlanmalıdır diyor" sorusuna ise Özel, "TTB ile CHP aynı kaynaktan beslenir. TTB gücünü sağlık emekçilerinin kullandığı oylardan alıyor. CHP de sağlık emekçilerinin önemli kısmından oy alıyor. Ama oy alsın almasın hepsine birden destek veriyor. Kişisel ya da partisel bir husumetle hiç birine yaklaşmıyoruz. Hepsinin sonuna kadar arkasındayız." ifadelerini kullandı.

‘BAHÇELİ’Yİ BAĞLASAK MAKİNA ÇATLAR’

Özel, "Yalan makinası meselesi varsa bugünlerde icat olmadı 50-60 yıldır yalan makinası var. Bundan 5 sene öncesine Bahçeli'yi bağlasak yalan makinasını makina çatlamazsa namussuzum." dedi.