CHP’den ‘Kürdistan’ savunması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek'in "Diyarbakır, Türkiye Kürdistan'ında önemli tarihi bir şehrimizdir" açıklamasıyla ilgili, "Diyarbakır, Türkiye Cumhuriyeti devletinin tarihi ve kadim bir şehridir" dedi.

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Ekonomiye değinen Öztrak, Türkiye’de ekonomik yaşamın işçi, memur ve çalışan aleyhine yeniden dizayn edildiğini söyleyerek, “Başta emekçilerimiz, milletin hali berbat. İşte bugün temmuz işsizlik oranları açıklandı. Gerçek işsiz sayısı temmuzda 781 bin kişi artarak, 8 milyon 415 bine çıktı. Gerçek işsizlik oranı da 2 puan birden artarak yüzde 22,5 çıkmış. Hayat pahalılığı almış başını gidiyor. Ücretler, maaşlar, aylıklar enflasyona yetişemiyor. Milletimiz yiyecek ekmeği bulamıyor” diye konuştu.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, bir basın mensubunun, ‘CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek ‘Diyarbakır, Türkiye Kürdistan’ında önemli tarihi bir şehrimizdir’ açıklamasının nasıl değerlendiriyorsunuz?’ şeklindeki sorusuna “Bundan önce de defalarca ifade ettim. CHP’nin görüşlerini Genel Başkanımız, Parti Sözcüsü ve Grup Başkan Vekilleri açıklar. Ben şimdi bu çerçevede görüşümüzü açıklıyorum; Diyarbakır, Türkiye Cumhuriyeti devletinin tarihi ve kadim bir şehridir. Diyarbakırlı kardeşlerimiz Türkiye Cumhuriyeti devletinin onurlu ve saygın vatandaşlarıdır” ifadelerini kullandı.

CHP PARTİ MECLİSİ ÜYESİ NEVAF BİLEK NE DEMİŞTİ?

 

CHP’den ‘Kürdistan’ savunması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 6 ay önce

  Öztrak, Türkiyeye Kürdistan diyen Parti meclisi üyesini lanetleyip partiden attık vatana ihane için suç duyurusunda bulunduk demiyor diyemiyor.

  • Öztrak CHP içinde ender bulunacak bir insan, eski-yeni arası kurumsal kişilik. CHP ye oy verenin…

 2. 6 ay önce

  oy filan vermiyecem sizlere zaten 1921 anyasasını baz alan bir partiye asla oy vermem

 3. 6 ay önce

  Sen ve yanındakiler akp’den betersiniz.

 4. 6 ay önce

  Ama hdp ye bakanlık veren, Diyarbakır’a kürdistan diyen, ana dilde eğitim adı altında bölücü tavırlar sergileyen parti yetkililerine tek kelime edilmez, işlem yapılmaz, önü alınmaz. Sadece milletin gazı alınır.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!