CHP’li Bekaroğlu özür diledi: ‘İmamoğlu, o restorandaymış’

featured
service

İstanbul’da dün gece başlayan şiddetli kar yağışı sırasında İBB Başkanı İmamoğlu’nun bir restoranda görüntüsünü paylaşan AKP’li Betül Sayan Kaya’ya CHP İstanbul Milletvekili Bekaroğlu, ‘Bir hanımefendi yalan konuşur mu?’ demişti. Bekaroğlu, İmamoğlu görüntüleri doğrulayınca özür diledi.

İstanbul’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yoğun kar yağışı devam ederken Sarıyer ilçesinde bir balık restoranında görüntülenmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. 

AKP Genel Merkez MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Betül Sayan Kaya, sosyal medya hesabından İmamoğlu’nun restorandaki görüntülerini paylaşmış ve “İBB başkanlığı öncelikle sorumluluk sahibi olmayı gerektirir. Kadınlar, yaşlılar, bebekler yollarda aç, susuz kalmışken balık keyfi yaparak belediye başkanlığı yapılmaz” ifadelerini kullanmıştı.

‘BU BÜYÜK YALANI SÖYLERKEN BİRAZ UTANMAZ MI?’

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ise Kaya’nın bu paylaşımına “Türkiye’nin eski bir Bakanı, bir hanımefendi yalan konuşur mu, bu büyük yalanı söylerken biraz utanmaz mı? Dün gece restoran kapalıydı… Artık bunu herkes biliyor ama Bakan Hanım hala özür dilemiyor” paylaşımında bulunmuştu.

‘HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM, GERÇEKTEN UTANDIM’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun söylenen saatlerde restoranda olduğunu doğrulaması üzerine paylaşımı silen Bekaroğlu, Kaya’dan özür dileyerek “Sayın Betül Sayan Kaya ve herkesten özür dilerim. Gerçekten utandım. Ekrem Bey, saat 18.00-19.00 arası o restorandaymış” dedi.

Bekaroğlu, “Yanlış anlaşılmasın; ben kimse için değil, kendi hatam dolayıyla özür diledim. Ekrem Bey’in bir saatlik yemeğinde elbette bir sorun yok ama bu saate kadar bir açıklama yapılmalıydı, insanlar zor duruma düşürülmemeliydi” dedi.

CHP’li Bekaroğlu özür diledi: ‘İmamoğlu, o restorandaymış’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Özür dilemek ve utanmak bir erdemdir. Hem de kıvırmadan, açık ve net özür dilemiş, utanıyorum demiş. Gerçekten bravo.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!