Ekrem İmamoğlu’nun çok konuşulan yemeğinden İngiliz büyükelçisi çıktı

featured
service

İstanbul son zamanların en şiddetli kar yağışıyla boğuşuyor. Trafiğin durma noktasına geldiği İstanbul’da, Ekrem İmamoğlu’nun dün bir restoranda çekilen fotoğrafı tartışma yarattı. İmamoğlu’na yakın isimler olayı yalanlarken, Ekrem İmamoğlu dün o restoranda olduğunu ve yemek molası verdiğini söyledi. İmamoğlu ile aynı karedeki İngiliz Büyükelçisi dikkat çekti.

Kar yağışının İstanbul’da hayatı olumsuz etkilediği vakitlerde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun gerçekleştirdiği görüşme tartışma konusu oldu.

İmamoğlu’nun bir balıkçıda çekilmiş fotoğrafı sosyal medyada tepki çekerken, CHP’li bazı isimler fotoğrafın eski olduğunu savundu.

CHP’li Barış Yarkadaş, “Hiç utanma kalmadı” diye tepki gösterdi, fotoğrafın yazın çekildiğini öne sürdü.

Yarkadaş, “Yaz aylarında çekildiği her halinden belli olan bir fotoğrafı paylaşıyor ve “İmamoğlu kar yağarken restoranda keyf çatıyordu” diye yazıyorlar.” dedi.

Gün içerisinde tartışmalara neden olan iddiaya ilişkin gazeteci Murat Ağırel, işletme sahibi ve İmamoğlu ile görüştüğünü dün saat 18 civarında İmamoğlu‘nun restoranda olduğunu yazmıştı.

BİR AY ÖNCEDEN REZERVASYON YAPMIŞ

Gündeme Dair Her Şey’e konuşan restoran işletmecisi, İmamoğlu’nun dün akşam restorana geldiğini doğruladı. Görüşmenin ses kaydı Twitter’dan yayınlandı. Ses kaydında, işletmecinin, “Rezervasyonları bir ay önceden yapıldı. Dün akşam 6 gibi geldiler. Bir saat kaldılar, gittiler” dediği duyuluyor.

İMAMOĞLU, YEMEĞİ DOĞRULADI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gece ‘balıkçı restoranında yemek yediği’ tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İmamoğlu, İngiliz büyükelçi ile görüşmesine ilişkin bir şey söylemedi ve yemek molası için orada bulunduğunu savundu.

İmamoğlu’nun paylaşımı şu şekilde:

“Kar yağışı sadece İstanbul’u değil, tüm ülkeyi olumsuz etkiledi. Ankara-İstanbul karayolu kapandı. Yeni havalimanında ve bağlantı yollarında sıkıntılar hala sürüyor. Ama “vurun abalıya” misali malum medyada varsa yoksa İBB’den bahsediliyor.
3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu.
Bu zamana kadar, devletimiz, ilçe belediyelerimizle koordineli çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Binlerce çalışanımızın emekleri ortadayken, 19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur. Milletimiz bu hazımsızlığı iyi bilmektedir.”

İNGİLİZ BÜYÜKELÇİSİ DE AYNI RESTORANDA

Sosyal medyaya yansıyan fotoğraflarda İmamoğlu ile birlikte görülen kişinin Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott ve eşi Jane Lady Chilcott olduğu ortaya çıktı. 

7 Aralık 2021’de İngiliz Büyükelçi ile Ankara’da görüşen İmamoğlu’nun kısa süre sonra neden görüşme ihtiyacı duyduğu merak konusu oldu.

Paylaşımların ardından İmamoğlu soluğu AKOM’da aldı.

İlgili haber:

İBB sözcüsü Murat Ongun’dan yurt dışı açıklaması

Ekrem İmamoğlu’nun çok konuşulan yemeğinden İngiliz büyükelçisi çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 4 ay önce

  İngiliz büyükelçisiyle sık sık ne görüşüyor acaba,Türk Milleti olarak merak ediyoruz.Hem de bu büyükelçi ingilliz büyükelçisi olursa merakımız daha da bir artıyor.

 2. 4 ay önce

  yaaa ülke mahvoldu. vumhuriyet tarihinde illkez fabrikalara gaz verilemiyor!!! Aloooo !! bunların derdi Ekrem imamoğlu !!

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Işte bu yüzden Mansur Başkan diyoruz.

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  Pulları dökülüyor… Tayyip nefreti sayesinde bu adamı kurtarıcı diye yutturdular… Körkütük aşık olan bile var

  Cevapla
 5. 1)M.Ağırel söylüyorsa doğrudur.
  2)Aniden ortaya çıkarılıp, pazarlanan ve yükseltilenlerden hazzetmem. K.K. ve İmamoğlu gibiler..
  İyi bir yönetici, sorumlu olduğu iş çözülene kadar lüks restoran yerine bir sandviçle de idare eder.
  Senin, Soma’da madenciler toprak altındayken, iki gündür gömleğimi değiştiremedim diye hayıflanandan ne farkın var..
  Zaten birisi zırt pırt makamı haricinde birtakım İngiliz-ABD yetkilileri ile görüşüyorsa..

  Cevapla
 6. 4 ay önce

  Bu bir araya gelmeler hep icazet içindir, elçi belediye başkanını tartar ve İngiltereye rapor verir bu kişi bizim çıkarlarımıza uygundur veya uygun değildir diye. Rapor olumlu olursa belediye başkanını desteklerler. Benim kitabımda böyle elçilerle görüşüp destek arayanlara oy yok.

  Cevapla
 7. 4 ay önce

  İngilaztus bir olay..alarm yemekleri

  Cevapla
 8. 4 ay önce

  Sonuçta 1000 daireli halkçı lider ,üzerinde güneş batmayan imparatorluğun yetkilisi ile görüşmüş bu milletin bir kısmının genlerinde İngiliz muhipligi evvelden beri mevcuttur.Ufak bir zamanlama kazası olmuş.

  Cevapla
 9. 4 ay önce

  Simdi sıra sende Nihat Genç. Gerçekten bu konu ile ilgili düşüncelerini çok merak ediyorum.

  Cevapla
 10. 4 ay önce

  Nihat Genç’in görüşünü biliyoruz,niye soruyorsunki.

  Cevapla
 11. 4 ay önce

  Bu görüşmenin hususi tarafı ne olabilir. Sen önce İstanbula hizmet et. Millet sana bunun için oy verdi. Böylesine çapsız ve basiretsiz adam bu göreve malesef Şartlar getirdi. Popstar kılıklı bu adam birde kendi haline bakmadan Bu ülkeyi yönetmeye talip. Ama malesef RTE düşmanlığı Bu Milletin gözünü kör etmiş. Yıldırım AKBULUT un görevinden AR duyuyorken Başımıza ondan da kötüsü ve Ülkemizin bekasını karartacak yapıdaki bu adam başımaıza BELA EDECEKLER.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!