CHP’li vekil paylaştı… İsmail Demir ile SBK aynı masada

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in, Paramount Otel’in o dönemdeki sahiplerinden Sezgin Baran Korkmaz ile bir davetteki fotoğraflarını paylaştı.

CHP’li vekil paylaştı… İsmail Demir ile SBK aynı masada

CHP Mersin Milletvekili ve PM üyesi Ali Mahir Başarır, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ile Sezgin Baran Korkmaz ile bir davetteki aynı masadaki fotoğrafını paylaştı. Başarır, “Savunma Sanayi Başkanı Paramount Otel'e tatil amaçlı mı gitti?” diye sordu.

Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Başarır, şunları söyledi:         

“18 Ağustos 2017 tarihli ‘sbkholdingtr' adlı hesabın instagram sayfasında; Sezgin Baran Korkmaz, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, dönemin Genel Plan Prensipler Başkanı Korgeneral Yavuz Türkgenci ve ABD'nin eski ulusal güvenlik uzmanı Korgeneral James L.Jones'un içinde olduğu bir fotoğraf bulunmakta. ABD'deki bazı sitelere göre, Sezgin Baran Korkmaz, ABD-Türkiye İş Konseyi ve ABD-Türkiye İşbirliği gibi kurumlarda bu kişilerle birkaç kez toplantı yapmış. Sezgin Baran Korkmaz'ın sivil savunmada, güvenlik alanında ne gibi bir uzmanlığı var ki burada bulunabiliyor?”

“ABD’DEN ESKİ BİR KORGENERAL…’ 

“Buradaki isimlere bakıldığında, savunma alanıyla ilgili konuların konuşulduğu anlaşılabiliyor” diyen CHP'li Ali Mahir Başarır, “İsmail Demir'in, Sezgin Baran Korkmaz ile ne işi var? Türkiye'den bir General, ABD'den eski bir korgeneral, Savunma Sanayii Başkanı, ABD'yi ve Türkiye'yi dolandıran savunma sanayii alanında hiçbir çalışması olmayan Sezgin Baran Korkmaz bir fotoğrafta aynı karede, aynı masada. Buradan da anlaşılacağı üzere, İsmail Demir, Paramount Otel'e tatil amaçlı gitmemiş olabilir, o otel; Temmuz 2020'de Sezgin Baran Korkmaz'ın ortağı Feridun Özkahraman'a ait. Bu fotoğraf, Türkiye'nin karanlık ilişkilerini özetliyor. İsmail Demir'in Paramount Otel'e neden gittiğini, Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkisini, üst düzey askerlerle neden Sezgin Baran Korkmaz ile aynı masada oturduklarını açıklaması gereklidir'' ifadelerine yer verdi.