CHP’liler Ahmet Türk’ün kapısından ayrılmıyor! Bugünkü ziyaretçi Muharrem İnce

CHP'li Muharrem İnce terör soruşturması nedeniyle görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı HDP'li Ahmet Türk'ü ziyaret etti.

CHP’liler Ahmet Türk’ün kapısından ayrılmıyor! Bugünkü ziyaretçi Muharrem İnce

Yerel seçimlerde başlayan CHP ile HDP’nin yakın ilişkisi HDP’li belediye başkanlarının terörle bağlantıları gerekçesiyle görevden alınmasının ardından sürüyor. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli başkanlığındaki heyet, bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu kanadında bunlar olurken parti içinde “ulusalcı” olarak tanımlanan Muharrem İnce’nin de benzer temaslarda bulunması dikkatlerden kaçmadı.

CHP’Yİ SUÇLADI: DOKUNULMAZLIK KALDIRILMASI YANLIŞMIŞ

Mardin’e gelen CHP eski milletvekili Muharrem İnce, Ahmet Türk’le HDP İl Başkanlığı binasında bir araya geldi. Görüşmenin ardından konuşan İnce, milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılmasında CHP’nin hata yaptığı savundu. Ahmet Türk’e destek olacağını aktaran İnce, şöyle devam etti:

“Var gücümüzle geleceği inşa etmek için uğraşmalıyız. ‘El alem ne der?’ diyerek siyaset yapılmaz. ‘Bu mahalle ne der?’ diyerek siyaset yapılmaz. Yaptığımız iş doğru mu, değil mi? Biz buna bakacağız. Mesela geçmişte sizin partiniz de benim partim de hatalar yaptı. Dokunulmazlıklar konusunda benim partim hata yaptı. Ben yapmadım. Ben oy vermedim, tavır koydum. Ama 2010 referandumunda da sizin partiniz hata yaptı, boykot ederek. Şimdi bunları bir kenara bırakmak, önümüze bakmak lazım. Desteğim sizinledir. Desteğim demokrasiyledir. Desteğim sandıkladır. Sandık demokrasinin namusudur. Sandıktan çıkanı kabul edeceğiz hepimiz, kim çıkarsa. Erdoğan çıktı sandıktan, ben aradım kendisini kutladım. Ben çıktığımda da o beni tebrik etmeli. Sayın Ahmet Türk çıkmışsa da onu hazmedeceksin. Onun için gönlümüz, yüreğimiz sizinle birliktedir.”

İnce’ye ziyaretinden dolayı teşekkür eden Ahmet Türk ise “demokrasi ve özgürlük” mücadelesi verdiklerini iddia ederek, “2014 yılında da seçildiğimizde kayyum olayıyla karşı karşıya kaldık. Bugün de aynı fotoğrafla karşı karşıyayız” dedi.

MUHARREM İNCE’NİN EŞİ DE ZİYARET ETMİŞTİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce de Selahattin Demirtaş’ın evine giderek ziyarette bulunmuştu. Diyarbakır’da CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce miting düzenlerken, eşi Ülkü İnce ise cezaevindeki Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı ziyaret etmişti.

AHMET TÜRK HERGÜN CHP’LİLERİ AĞIRLIYOR

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, parti meclisi üyesi İlhan Cihaner, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Akbaş ve CHP’li Mahmut Duyan ile birlikte dün HDP’li Mardin Büyükşehir Belediyesinin Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk’ü ziyaret etmişti. Pençe-3 harekatı kapsamında 3 şehit verdiğimiz gün CHP’lilerin Ahmet Türk ziyareti tepki çekmişti.

İlgili haber: 3 şehit verdiğimiz gün CHP’den HDP’li Türk’e dayanışma ziyareti

HDP HEYETİ KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü, TBMM Başkanvekili Mithat Sancar ve HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’ı kabul etti. Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da eşlik etti.

HDP’ye ‘kardeş partimiz’ diyen CHP’li başkana tepki

CHP ABD FİKRİYLE SEVR DAYATMASI YAPIYOR | İYİP-HDP GİZLİ GÖRÜŞMESİ | NİHAT GENÇ | MARŞ 37