CHP'lileri 'Dersim' üzerinden eleştiren Cem Küçük'ün unutmak isteyeceği mesajları

CHP'li Orhan Sarıbal skandal bir ifade kullanarak Dersim Harekatı'nı “katliam” olarak tanımladı! CHP'lilerin büyük çoğunluğu bu skandala sessiz kalırken düne kadar "açılım" savunuculuğu yapanlar bazı yandaşlar CHP'yi Atatürk düşmanlığı yapmakla suçladı. Birkaç yıl öncesine kadar "Dersim katliamı" üzerinden CHP'yi eleştiren Cem Küçük de onlardan biri.

CHP'lileri 'Dersim' üzerinden eleştiren Cem Küçük'ün unutmak isteyeceği mesajları

VERYANSIN TV

Işıkçı cemaatine bağlı Türkiye Gazetesi'nin yazarı Cem Küçük bugünkü yazısında "CHP vekili Atatürk’e 'katliamcı' dedi, kimsede çıt yok!" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Küçük yazısında CHP'li vekilin Atatürk'e "katliamcı" demesine CHP içinden neden bir ses çıkmadığını yazdı.

İlgili haber: CHP’li Sarıbal Atatürk dönemini hedef aldı! Dersim Harekatı’na ‘katliam’ dedi

Küçük, "Dersim" üzerinden Atatürk'ü hedef alanları eleştirse de kendisi çok farklı bir sicile sahip değil. 

Geçtiğimiz yıllarda FETÖ'nün Ergenekon-Balyoz kumpaslarının savunuculuğunu yapan Küçük, 2 Mart 2017’de Habertürk'de katıldığı programda “Kemalist subaylar hareketlilik içinde” demişti.

‘Kemalist darbe’ lobisi yeniden mesaide! Gül’ün adamı da devrede

Montrö açıklaması yapan 104 amiral hakkında daha amiraller ifade bile vermeden amiralleri hedef alan Küçük, 'Bahçeli ile görüşüyorum. Apoletlerinin söküleceğini söyleyeyim.' demişti.

Küçük, geçtiğimiz aylarda, Osman Kavala ve Ahmet Altan'ın cezalarını fazlasıyla çektiklerini iddia etti ve bu isimlerin artık bırakılması gerektiğini söylemişti. Küçük, "Türkiye göreceksiniz rahatlayacak. Döviz ve ekonomi bu tahliyelere olumlu tepki verecektir" demişti.

Cem Küçük: Osman Kavala ve Ahmet Altan artık bırakılsın

'KEMALİSTLER DERSİM KONUSUNDA BİNALİ YILDIRIM'A KATKI SAĞLIYOR'

Bugün, Dersim tartışmaları üzerinden tepki vermeyen CHP'lileri eleştiren Küçük, daha birkaç yıl önce Dersim konusunda hassasiyet gösteren Kemalistleri bakın nasıl kaleme almıştı...

"Kürt kardeşlerimizi İmamoğlu'ndan koparmayı amaçlayan stratejik zekâ içeren hamleleri yapanları bari engellemeye kalkmayın. Bakın aynı problem McKinsey olayında yaşandı. Gerçek görüşü anti-kapitalist ve anti-Amerikan olan kimi yazarlar talimatla McKinsey militanlığı yaptı. Sonra Başkan Erdoğan tam aksi davranınca şaşırıp kaldılar. Ufacık öz eleştiri de yapmadılar. Sonra yine "Kahrolsun anamalcılık" gibi yazılara döndüler. E iyi de üç gün önce McKinsey militanlığı yapıp ölümüne neo-liberal kapitalizmi savunuyordunuz.
İşte zaten böyle böyle bazı yazarlar itibarını tamamen tüketti ve aşırı az okunur hâle geldiler. Anaakım TV kanalında her gün yayın yapıp hiç kimsenin tanımadığı insanlar olmayı böylece başarabildiler. Allah'a şükür Kemalistler var da özellikle Dersim konusunda yaptıklarıyla Sayın Binali Yıldırım'a büyük katkı sağlıyorlar. Dersim olayı vesilesiyle son dönemdeki Kürt düşmanı tavırları Kürt kardeşlerimizi İmamoğlu'ndan soğutuyor. Zaten hatırlarsanız yazmıştım, bırakın bu Kemalistler akılsızlıklarıyla ve ideolojik bağnazlıklarıyla İmamoğlu'nu bitirecek diye. Bizim taraf eğer hiçbir şey yapmasaydı şu an Binali Yıldırım yarışta önde gidiyor olurdu. Bir tarafta bizim taraf medyası İmamoğlu'nun ekmeğine yağ sürüyor, öte yandan Kemalistler, Binali Bey'in ekmeğine yağ sürüyor. Bu da böyle garip bir seçim süreci işte..." (31.05.2019 - Türkiye gazetesi)

 Cem Küçük'ün sosyal medyadan "Dersim Katliamı" savunuculuğu yapması ise dikkatimizden kaçmadı...