CHP’nin ‘ağır abi’si de 10 Aralıkçılara sahip çıktı

featured
service

Parti içerisinde ‘ağır abi’ olarak adlandırılan, eski genel başkan Murat Karayalçın istifa eden vekillerin tasfiyesini istediği 10 Aralıkçılara sahip çıktı. Karayalçın’ın CHP içerisinde Atatürk karşıtı bir ismin olmadığını da iddia etti.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel parti politikalarını eleştirerek CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

Üç isim, CHP yönetimine yazdıkları sert bir mektupla uyarılarda bulunmuşlardı.

Mektupta “2020 kurultayı, bu marjinal 2. Cumhuriyetçi unsurların oyun alanı haline getirilmiş, 29 Ekim ruhu 10 Aralık zihniyetinin hedefi olmuştur” ifadeleri kullanılmıştı.

CHP’nin ‘ağır abi’si olduğu belirtilen, eski liderlerden Murat Karayalçın ise ‘tasfiye’ taleplerine karşı 10 Aralıkçılara destek verdi.

‘TASFİYE KABUL EDİLEMEZ’

Milliyet yazarı Tunca Bengin’e konuşan Karayalçın, “Tabii gidenlerin bazı taleplerinin olabilirliği yok. ‘İstanbul İl Başkanı görevden alınsın’, böyle bir şey olamaz. Yani seçimle gelmiş birisinin görevden alınmasının talep edilmesi siyasi olarak kabul edilebilir bir şey olamaz. 10 Aralık Hareketi’nin mensuplarının tasfiyesi anlamına gelecek talepler kabul edilemez. Evet, 10 Aralık ayrı bir siyasi hareketlilik olarak ortaya çıktı ama tüm mensuplarıyla CHP’nin içinde olan bir siyasi topluluktu. Zaten arkadaşlar da bunun devam etmediğini söylüyorlar. Şimdi ne olacak? O harekete katılmış olanlar CHP’de şu ya da bu kademede yöneticilik yapıyorlarsa onların bir anlamda tasfiyesini istemek kabul edilebilir bir şey değil.” ifadelerini kullandı.

CHP’DE ATATÜRK KARŞITI YOKMUŞ!

Karayalçın 10 Aralıkçıların önde gelen isimlerinden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na da sahip çıkarak, CHP’de Atatürk karşıtı bir ismin olmadığını öne sürdü:

“Ama tabii giden arkadaşlarımızın da taleplerinin kabul edilebilirliğine bakmaları gerekiyor. 10 Aralık Hareketi için, İstanbul İl Başkanlığı için eleştirirsiniz ama bu sizi istifa noktasına taşımamalı, karalama noktasına da taşımamalı. CHP’deki insanlar birbirlerinin Atatürkçülüğünü, devrim ve ilkelerine bağlılığını ya da sol düşünceye olan bağlılıklarını sorgulayamazlar. Olsa olsa gereğini yeterince yerine getirmedi tartışmasını yapabilirler. CHP’de Atatürkçü olmayan birisi olmaz, yoktur. Daha önce de söylemiştim: CHP’li olmak Atatürkçülüğün başka bir ismidir.”

CHP’nin ‘ağır abi’si de 10 Aralıkçılara sahip çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. Yalancı!!

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  bu agır abı ıse. varın gerısını sı dusunun. gecın bunları bunları chp den saymak ayıp ve chpye ıhanettır.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Ağır abi değil, eskiden beri hdp türevleriyle iyi ilişkilere sahip bir anti Kemalist.

  Cevapla
 4. Bıktık bu dinazorlardan. Yarın hdp iş başına gelsin ona katılır. Tabi ki sahip çıkıcak kaftancıoğluna. Düzgün bir adam olsa yalan konuşmaz. Gaziantep elazığ bursa ve aklıma gelmeyen il başkanlarını chp görevden almadı mı. Onlar seçilmiş değilmiydi. Nasıl işine gelirse öyle konuşuyor.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Parti de artık sizin gibi çürümüşlük kokuyor. Bu kez Akp’ye Erdoğan’a oy vereceğiz.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Adam düşe düşe nerdeyse kılıçdaroğlu’nun çaycılığına kadar düştü nerdeyse. Bi zamanlar Başbakan yardımcısıydı bu çapta biri! hala menfaat peşinde. Size oy verirsem artık şerefsiz evladıyım.
  Gidip Vatan partiye Perinçek e vereceğim. Bonzai içirdiniz Atatürkçülere.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  İkiyüzlü Murat , KürdistanAçılımı yapıyorsunuz ve yeminli Türk/Atatürk düşmanlarısınız..

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Bu arkadas chp yi baraj altina goturen surec vardi.ayni hikaye …..

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  murat karayalçının tek özelliği mason olması ve bilderbeglerin chp sorumlusudur.

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Ağır abi mi..karayalçin mıymış agir abi…kargalar güler buna…kendi ikbalini düşünen bencilliğin vücut bulmuş hali bu murat efendi….şunlardan halen medet umuyorsa bu parti bitmiştir artık…

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  kk genel başkan olduğu bir konumda Karayalçın ağır abi olur, abdurrahman çelebi de olur, ama önemli olan; onurlu ve dürüst bir adam olarak erdemlerimizi ve değerlerimizi savunacak bir adam olmaktır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!