Çiğdem hemşirenin aşı pişmanlığı

featured

Hemşire Çiğdem Berfin Çetinkaya, ocak ayında başlayan aşılama çalışmasına katılmadı ve 1 ay arayla 2 kez koronavirüse yakalandı. 7 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra iyileşen Çetinkaya, şartlar oluştuğunda aşı olmak istediğini söyledi.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin COVID-19 yoğun bakımında hemşire olarak görev yapan Çiğdem Berfin Çetinkaya, ocak ayında sağlık çalışanları için başlayan aşılama çalışmasına katılmadı. Çiğdem hemşire, hastanede çalışırken, 19 Nisan’da koronavirüse yakalandı. Hastalığı 1 hafta karantinada kalarak hafif atlatan hemşire, daha sonra işinin başına geri döndü.

Yaklaşık 1 ay sonra 27 Mayıs gecesi nöbete kaldığı sırada fenalaşan Çiğdem hemşirenin, PCR test sonucu yeniden pozitif çıktı. 7 gün yoğun bakımda tedavi gören hemşire, iş arkadaşlarının da desteği ile hastalığı yine yendi.

1 ay arayla 2 kez hastalığı geçirdikten sonra yeniden COVID-19 yoğun bakımındaki görevine döndü.

‘HASTANEYE YATTIĞIMDA İLK 2 GÜN SÜREKLİ AĞLADIM’

BioNTech aşısı yaptırmak istediği için ilk aşılamaya katılmadığını söyleyen hemşire, hastalık sürecini anlattı:

“Yoğun çalıştığımız dönemde bağışıklığım düştüğü için ikinci kez pozitif oldum fakat bu sefer yoğun bakımda takip edildim. Hastalığım ağır seyretti. Kendi ekip arkadaşlarım bu sefer bana yoğun bakımda baktılar. 7 günlük bir yoğun bakım sürecim oldu. Mekanik ventilatörde günde 4 defa beni izlediler. Rahat nefes alamıyordum. Yoğun bakımda gördüğümüz hastalar geldi aklıma. Sabah konuştuğumuz hastaları akşam kaybettiğimiz oluyordu. Bir anda kötüleşiyorlar. KOVID-19 böyle bir hastalık ve ben de o an kendimi sanki o halde olacakmışım gibi hissettim. Zaten hastaneye yattığımda ilk 2 gün sürekli ağladım. Çok üzüldüm. Hiç düşünmüyordum orada yatacağımı. Daha güçlüyüm, zannediyordum ama o yatakta yatmak çok farklı.”

‘AŞIMI OLMAK İSTİYORUM’

Çiğdem hemşire, arkadaşları ve hocalarının desteğiyle iyileştiğini ve yeniden işine döndüğünü belirterek, “Bir şekilde iyileştim. Gün gün toparladım ve her geçen gün kendinizi iyi hissettikçe de daha da mutlu oluyorsunuz ve daha kolay iyileşiyorsunuz ama ilk yoğun bakıma girdiğimde benim için gerçekten çok kötüydü ve o hastaların yerine kendimi koyduğumda ölecekmişim gibi hissettim. Şimdi antikorluyum ama şartlar oluştuğunda aşımı olmak istiyorum” dedi.

Çiğdem hemşirenin aşı pişmanlığı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. tecrübe ederrek öğrenmiş maalesef.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!